Близькі друзі й колеги-освітяни з Енергодарської громади 18 жовтня в Запорізькій політехніці на базі Освітнього хабу влаштували осінній ярмарок. Присвячено наші святкові гуляння було традиційним ярмаркуванням на Покрову й до Дня українського козацтва.

А щоб торгівля йшла краще, енергодарські школярі розважали гостей і покупців невеличкими театральними постановами: народні пісні, цікаві загадки, веселі жарти, а також таємничі пророцтва мольфарки.

«Коли ми зрозуміли що діти, м'яко кажучи, не дуже хочуть вчити вірші, ми запропонували їм читати реп. І тепер подивіться: під вишиванки вони надягли бейсболки й виступають з українськими співомовками під біт», — прокоментувала одна з викладачок-організаторок новостворений формат вистави.

Привітали наших крамарів ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, міський голова Енергодара Дмитро Орлов і проректор Андрій Іванченко. Вони подякували педагогам за стійкість, розвиток та збереження української культури й, звичайно, привітали дітей зі святами!

«Я захоплююсь стійкістю енергодарців, вдалині від дому вони влаштували приголомшливе свято. Випічка, прикраси, танці та пісні, українські наряди. Давно ми так не святкували Покрову! Це величезний приклад сили українського духу», — поділився враженням один з гостей ярмарки.

У другій частині ярмарки гості взяли участь у творчих майстер-класах з виготовлення прикрас — сережки, квітасті обідки, намиста та браслети з бісеру.

Усього до святкувань долучилось понад 120 учасників. На допомогу для Збройних Сил України разом ми зібрали близько 20 000 гривень.

Дякуємо жителям, освітянам і школярам Енергодарської громади за подароване нам козацьке свято! Ми завжди з вами!