Прем’єр-міністр обговорить з ректорами, студентами та експертами проект закону "Про вищу освіту". Обговорення відбудеться без участі представників Міністерства освіти

"Я на наступному тижні збираюся провести консультації та детально обговорити з ректорами ВНЗ і представниками студентських організацій проект закону "Про вищу освіту". Причому без участі Міністерства освіти, щоб не було тиску на учасників дискусії. Я хочу почути всі "за" і "проти" щодо цього законопроекту", - зазначив прем’єр-міністр Микола Азаров під час спілкування зі студентами.

За словами прем’єр-міністра, після проведення відповідних консультацій буде ухвалено остаточне рішення з цього питання. Глава Уряду підкреслив, що такий закон Україні потрібен, оскільки зараз немає сучасної законодавчої бази для розвитку конкурентної, європейського зразка вищої освіти.

Як відомо, 28 грудня в парламенті був зареєстрований урядовий проект нової редакції закону "Про вищу освіту", що був розроблений профільним міністерством.

Підставою для розроблення нової редакції проекту Закону України "Про вищу освіту", за визначенням авторів документа, є необхідність адаптації законодавства у сфері вищої освіти до європейських вимог і приведення нормативної бази вищої освіти до сучасних потреб економіки та її інноваційного розвитку.

Під час обговорення законопроекту в профільному парламентському комітеті, що відбулося 10 січня, перший заступник міністра освіти Євген Суліма заявив, що законопроект погоджено з усіма заінтересованими міністерствами і відомствами.

Також за підтримку законопроекту висловились ректори провідних вузів країни. Зокрема ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський зазначив, що Спілка ректорів вищих навчальних закладів України рекомендувала прийняти законопроект в першому читанні. Ректор ХНУ ім. Каразіна, Віль Бакіров зазначив, що проект документа є важливим за своєю концепцією, оскільки "розв’язує руки" університетам для інноваційної діяльності, запропонувавши підтримати урядовий законопроект.