З лютого по травень 2024 року в Запоріжжі тривав арттерапевтичний проєкт «Мистецтво допомагає» від БФ «Приятелі дітей» (pryyateliditey) при спонсорській підтримці Благодійної організації UCARE, Inc. (groups/UCAREInc) та за організаційної та методичної підтримки кафедри психології НУ «Запорізька політехніка». Проєкт передбачав проведення групових арттерапевтичних занять для дітей з вимушено переміщених сімей і був реалізований командами підготовлених психологів та стипендіатів БФ «Приятелі дітей» у Запоріжжі, Білій Церкві, Сумах, Полтаві та Бережанах. Психологами проєкту «Мистецтво допомагає» в Запоріжжі були Катерина Філоненко та Софія Чередниченко, магістрантки 1 курсу спеціальності «Психологія» НУ «Запорізька політехніка» (група СН-113м).

У межах проєкту було проведено кілька занять на базі гуртожитку №3 НУ «Запорізька політехніка». Основна ж програма була реалізована на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум». Учасниками були діти віком від 5 до 12 років зі статусом ВПО (Оріхів, Пологи, Гуляйполе та Токмак).

Групові заняття проводилися психологинями раз на тиждень і були спрямовані на розслаблення, зниження тривоги й стресу, психологічну підтримку, отримання задоволення від творчих вправ та спілкування з однолітками, проявлення через творчість, розвиток емоційно-вольової сфери, емоційного інтелекту, комунікативних і творчих навичок, розуміння власних емоцій і почуттів. У результаті проведених занять діти поліпшився психологічний стан дітей, вони налагодили дружні відносини та стали більш відкрито проявляти свої емоції.

Кафедра психології рада була долучитися до реалізації такого соціально і психологічно корисного проєкту, спрямованого на підтримку дітей ВПО, постраждалим внаслідок воєнних дій в Україні. Запорізька команда висловлює вдячність президенту БФ «Приятелі дітей» Марині Крисі та координатору проєкту від БФ «Приятелі дітей» Дмитру Самарському, спонсорам від Благодійної організації UCARE, Inc., завідувачці гуртожитку №3 Наталії Божко, директорці Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум» Валентині Єршовій та педагогічному колективу колегіуму за плідну співпрацю у реалізації цього проєкту на всіх етапах.