В межах програми ЄС Еразмус+ КА107, в межах укладеної міжінституційної угоди між Політехнічним інститутом Порто, м. Порто, Португалія (ISEP, Instituto Superior de Engenharia do Porto) та НУ «Запорізька політехніка», існують можливості для академічної мобільності студентів та викладачів.
З 16 червня по 16 липня в програмі академічної мобільності взяли участь доцент кафедри транспортних технологій Олена Острогляд та доцент кафедри інформаційних технологій електронних засобів Наталя Миронова. Наукове стажування проходило в кампусі Політехнічного інституту Порто.
Доцент Олена Острогляд проходила стажування на інженерно-механічному факультеті. Метою мобільності було дослідження автоматизації в логістиці та використання смарттехнологій в управлінні транспортом. Основними напрямами наукового дослідження в межах мобільності були дослідження інструментів імітаційного моделювання транспортних систем та оптимізації ланцюгів постачань. Окрім того, вивчалося питання використання символьної бібліотеки SymPy при розв'язку задач оптимізації в логістиці. В результаті мобільності розроблено та впроваджено в навчальний процес нові лекційні та практичні матеріали до курсу «Моделювання транспортних процесів».
Доцент Наталя Миронова проходила стажування на факультеті ігрової взаємодії й технологій навчання, метою мобільності було дослідження використання алгоритмів машинного навчання в електроніці та робототехніці. Основними напрямами наукового дослідження в межах мобільності були дослідження робототехнічних тренажерних систем у навчанні робототехніки з використанням Unity Engine та можливість інтеграції Unity застосувань в систему дистанційного навчання Moodle як частини електронного навчального середовища. Результатом мобільності стало впровадження отриманого досвіду в навчальний процес при викладанні дисциплін «Технології програмування» та «Програмування робототехнічних систем».
Особливу зацікавленість викликало відвідування лабораторії мобільної та водної робототехніки, де можна було спостерігати за проєктуванням, розробкою та тестуванням роботів для дослідження поверхні морського дна з метою пошуку мін з часів Другої світової війни.