Ви є тут

Головна

Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що навчальні плани в освітніх закладах не відповідають запитам економіки

Про це він сказав під час онлайн-конференції у Facebook, зокрема зазначивши, що для зменшення безробіття необхідно, щоб система освіти готувала фахівців з урахуванням потреб економіки.

"Тривалий час держава недостатньо займалася плануванням держзамовлення, вищі навчальні заклади готували непотрібних для економіки фахівців. Приміром, у нас сьогодні набагато більше, ніж необхідно, економістів, юристів, представників інших спеціальностей. Є й інша проблема. Навчальні плани в освітніх установах не відповідають запитам економіки. Як результат - 40% випускників ВНЗ працюють не за фахом", - заявив Тігіпко.

За його словами, в таких умовах державі для вирішення проблем безробіття необхідно активізувати програми перепідготовки кадрів. Серед перспективних напрямів, в яких сьогодні відчувається дефіцит фахівців, на думку Сергія Тігіпка, є, зокрема, ІТ-сектор.

"Сьогодні в Україні бракує 30 тисяч програмістів, і це без урахування величезного попиту з-за меж України", - сказав Тігіпко.

Він також зауважив, що до перепідготовки необхідно залучати бізнес. Як приклад Тігіпко навів досвід ІТ-компанії, яка проводить перекваліфікацію працівників з вищою освітою, навчаючи їх базових ІТ-них професій.

"Нещодавно я зустрічався з представниками компанії Cisco. Компанія за рік підготувала 9100 працівників. Насамперед для себе і своїх партнерів. Вони беруть людину з хорошою технічною чи філологічною освітою. І протягом періоду від 2 місяців до 3 років готують для себе спеціаліста. Після такого навчання зарплати фахівців зростають в 5-10 разів", - зазначив він.

Сергій Тігіпко також додав, що найближчим часом у рамках нової соціальної політики він представить нову редакцію закону "Про зайнятість населення", що передбачає низку стимулів для створення робочих місць та подолання безробіття. Зокрема, в ньому будуть прописані можливості професійного стажування студентів ВНЗ у роботодавців та пільги для підприємств, які працевлаштовують молодь.