25 липня завершився цикл занять проєкту «Цікаве літо» для школярів VIII обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді від Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» ЗОР у співпраці з Дитячо-юнацьким науковим університетом НУ «Запорізька політехніка».

Викладачі кафедри електропостачання промислових підприємств Катерина Братковська та Олександр Шрам розповіли учасникам про енергосистеми та їх проблеми, познайомили з різними видами джерел зеленої енергії, показали, як енергію транспортують і перетворюють для споживання. Школярі дізналися про проєкт «Розумний будинок», особливості його елементів та заощадження електроенергії.

Викладачі кафедри композиційних матеріалів, хімії та технологій Іван Акімов та Олексій Воскобойнік розповіли дітям про матеріали, які використовуються для друку на 3D-принтерах, виготовили реальну конструкцію з окремих деталей. На приладі величезної моделі молекули поліетилену вони розглянули структуру та склад полімерів та дізналися про фантастичні сфери застосування у реальному житті.

Викладачки кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Аліна Казурова та Олена Назарова познайомили школярів з платою «Micro:bit» та середовищем її програмування «MakeCode» і дізналися, чому цю плату називають справжнім мікрокомп'ютером. Учні створили програми для керування настроєм «Micro:bit», передбачали майбутнє та знаходили відповіді на питання з магічною кулею, розробили першу власну мінігру, яка розвиває розумові здібності та спритність учасників, «Спіймай крапку». Учасники отримали початкові практичні навички з розробки програм для керування робо-каром micro:Maqueen Plus V2 для Micro:bit. Учні розділилися на п'ять команд, кожна з яких запрограмувала власного робота.

Окрім теоретичних та практичних занять впродовж липня діти з великим задоволенням опановували курс самооборони з ХОМГО «Освічена Ініціатива».

Проєкт «Цікаве літо» завершився зустріччю з представниками студентського самоврядування, які розповіли про можливості особистісного розвитку, участь в університетських та міжнародних проєктах, перспективи діяльності студентського самоврядування Запорізької політехніки. Елементом психологічного розвантаження для дітей став інтерактив з угадування музичної композиції за смайликами, переможці якого отримали смаколики від нашого університету.

З успішним завершенням проєкту школярів привітав проректор Андрій Іванченко. Усі учасники отримали сертифікати від Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» та сувеніри від Запорізької політехніки.