Упродовж травня учні 6-7 класів відвідували цикл офлайн-занять гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка».

На занятті «Відновлювані джерела енергії та інтелектуальні технології в енергетиці» школярі обговорили перспективи розвитку та використання енергії сонця та вітру, спробували виробити електроенергію за допомогою вітрогенератору та сонячних панелей, наданих партнером ГО «Молодь онлайн» (molod.online). Працюючи з системою «Розумний будинок», учні розставили необхідні давачі та розробили алгоритми їх спрацьовування задля гарантування безпеки й економії енергоресурсів. Діти продемонстрували неабияку обізнаність у цьому напряму!

На занятті «Дослідження світу автомобільних технологій» учні займались на чотирьох локаціях. На першій розглядали та вчилися малювати контури легкових і вантажних автомобілів, автобуса, місця розміщення двигуна, коробки передач. На другій локації із використанням макета двигуна Стирлінга вивчали принцип формування штовхальних рухів у двигунах, можливість їх підтримки та передачі на вал, що обертається. На третій локації школярі знайомились із легковими автомобілями «Таврія» з лівим та правим розташуванням рульового колеса, з макетами трансмісії та ходової частини автомобіля. На четвертій локації вони вивчили побудову окремих деталей сучасного двигуна, виконали практичне завдання щодо їх з'єднання за схожістю форм, розмірів, взаємного положення та навчились формувати цілісні об'єкти.

Вдячні за організацію занять директорці Дитячо-юнацького наукового університету Олені Назаровій; за ініціативність та творчий підхід викладачам Запорізької політехніки Вадиму Кубічу, Ользі Дударенко, Олександру Шраму, Катерині Братковській, завідувачу лабораторії Анатолію Авраменку та всім дітям за активну участь і зацікавленість.

Чекаємо на наступні зустрічі!