Окупація та анексія Російською Федерацією невід'ємної складової України - Автономної Республіки Крим – це грубе порушення норм міжнародного права.

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України висловлює рішучий протест та засуджує рішення влади Російської Федерації про застосування збройних сил Росії на території суверенної та незалежної держави України. Ми глибоко схвильовані агресією і вимагаємо її припинення.

Ми підтримуємо всі дії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, спрямовані на збереження незалежності та цілісності нашої держави, і просимо застосувати всі передбачені законодавством та міжнародною практикою засоби для протидії анексії невід'ємної частини України – Криму, недопущення кровопролиття та хаосу. Ми схвалюємо політику Міністерства освіти і науки України, спрямовану на забезпечення прав мешканців Криму на якісну і доступну освіту.

Ми закликаємо Організацію об'єднаних націй, Єврокомісію, Раду Європи, Парламентську асамблею Ради Європи, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, а також інші міжнародні організації вжити всіх заходів для збереження цілісності та неподільності України як держави-фундатора ООН.

Ми просимо наших колег, світову і російську наукову та академічну спільноту – виголосити осуд агресії та стати на захист загальнолюдських цінностей.

Ми запевняємо наших кримських друзів: наші університети відкриті до співпраці з вами, ми чекаємо на вас в будь-який час.

Ми звертаємось до всієї освітньої і наукової спільноти України: наша держава переживає непрості часи і саме в єдності – наша сила, лише спільними зусиллями ми спроможні побудувати розвинену демократичну державу. Ми закликаємо українських освітян і науковців, викладачів і студентів, весь народ України згуртуватися та об'єднатися, зберігати спокій та витримку, бути толерантними та виваженими. Якщо ж виникне потреба – ми всі готові організовано та рішуче виступити на захист Батьківщини.

Слава Україні!