Ви є тут

Головна

Сьогодні, 24 лютого, минає рік від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України.

Рік боротьби. Рік незламності й протистояння ворожій навалі, який об'єднав увесь український народ, продемонстрував всьому світу нашу волю до життя, справедливості та перемоги.

Зараз кожен свідомий українець робить усе можливе задля того, щоб потворна «друга армія світу», керована, наче маріонетка, ницою кремлівською владою, яка воює з мирним населенням та цивільною інфраструктурою, нарешті зникла з нашої квітучої, вільної України.

Допомога нашим захисникам та людям, постраждалим внаслідок бойових дій, волонтерство – ось що стало найважливішим для нас за цей час. В перші дні війни на базі університету було створено Волонтерський штаб, який об'єднав активних та небайдужих студентів, співробітників та випускників у прагненні допомогти.

Студенти та співробітники університету активно долучились до діяльності чисельних волонтерських фондів, груп та організацій як в нашому місті, так і поза його межами, брали участь в укріпленні міста (виготовлення протитанкових їжаків, насипання мішків з піском тощо), плетінні маскувальних сіток, сортуванні, пакуванні та наданні гуманітарної допомоги, роботі з внутрішньо переміщеними особами (зустріч людей у центрах прийому біженців, супровід під час поселення, робота з дітьми).

Співробітники були залучені до інженерних робіт з ремонту та відновленню військової техніки. За час повномасштабного вторгнення силами студентів та працівників Інжинірингової школи Noosphere було виготовлено та безкоштовно передано військовим багато корисного обладнання.

Первинною профспілковою організацією студентів, аспірантів та докторантів та Асоціацією випускників ЗНТУ (ЗДТУ, ЗМІ) було ініційовано збір благодійних внесків на потреби захисту, оборони та відновлення. Благодійні внески, що надходять, разом з коштами профспілки витрачаються на придбання військової амуніції, медикаментів та інших життєво необхідних речей для героїв, які боронять нашу країну.

За ініціативи кафедри фізичного матеріалознавства та сприяння студентської спільноти в університеті ведеться збір матеріалів для окопних свічок та їх виготовлення для подальшої передачі військовим. Власними коштами та за сприянням благодійних фондів облаштовуються укриття та пункти незламності безпосередньо в університеті, адже понад усе – це безпека наших людей.

За участю співробітників студентського містечка Волонтерський штаб продовжує розміщувати в гуртожитках Запорізької політехніки осіб, що були вимушені евакуюватися з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. За весь період повномасштабної війни в гуртожитках університету знайшли тимчасовий прихисток понад 2000 осіб (із них майже 400 – діти) з окупованих районів Запорізької області: Василівського, Оріхівського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Бердянського, Пологівського районів, а також Херсонської, Донецької, Луганської областей.

Опікуватись їх першочерговими потребами нам допомагають благодійні фонди та міжнародні волонтерські організації. Хтось обирає для себе гуртожиток університету як постійне (на період війни) місце проживання, хтось, через певний час, – рушає далі. Але у будь-якому разі, на який період би не залишались у нас ВПО, кожного з них ми забезпечуємо речами першої необхідності, продуктовими наборами, одягом, постільною білизною, допомагаємо з облаштуванням побуту. Окрім того, у гуртожитках залишаються студенти, батьки яких знаходяться на окупованих територіях і не мають змоги допомогти своїм дітям.

Безперервною є робота зі створення комфортних умов для проживання внутрішньо переміщених осіб. Завдяки залученню грантових, донорських коштів всеукраїнських та міжнародних організацій в гуртожитках університету виконуються ремонті роботи та продовжується облаштування кімнат для проживання ВПО, місць загального користування.

За спільної ініціативи Благодійного фонду «Посмішка UA», Волонтерського штабу НУ «Запорізька політехніка», студентів, штатних працівників гуртожитків та батьків переселенців проводяться творчі зустрічі для дітей внутрішньо переміщених осіб, які проживають в студентських гуртожитках нашого університету. Співпраця з благодійними фондами та організаціями закриває першочергові потреби малюків, а також дає змогу організувати для них корисне та змістовне дозвілля: відвідування вистав у Запорізькому академічному обласному театрі ляльок, новорічні заходи в Палаці культури Металургів.

Значної динаміки волонтерському руху в Запорізькій політехніці надала співпраця з Запорізьким обласним відділенням Спілки людей з обмеженими можливостями «УСІ». Студентство нашого університету долучилось до створення спільного масштабного соціально-освітнього проєкту «УСІ разом», в рамках якого студенти-волонтери упродовж трьох місяців проводили заняття з англійської та німецької мов, фізкультури, історії, хореографії для діток, які змушені були під час воєнних дій покинути свої домівки, проводили для них розважальні анімаційні заходи.

Надзвичайно важливою частиною нашої роботи є піклування про наших студентів та співробітників. У серпні до університету було доставлено 20-тонний гуманітарний вантаж і було розпочато видачу продуктових наборів тим здобувачам освіти, які цього потребують. Це стало можливим завдяки допомозі Волинського обласного благодійного фонду «Ковчег». Продуктові набори вже отримали понад 500 здобувачів освіти, триває надання гуманітарної допомоги, адже з кожним днем все більше людей потребують підтримки та допомоги. Неодноразово було організовано також видачу продуктових наборів співробітникам.

За ініціативи університету, Департаменту освіту і науки Запорізької ОДА та Запорізької обласної військової адміністрації на базі Запорізької політехніки було створено хаб для освітян Василівського та Мелітопольського районів. У ці складні часи ми всі розуміємо важливість створення безперервної, безпечної та доступної освіти, тож сьогодні маємо робити все можливе, аби кожен маленький українець мав доступ до знань.

Сьогодні ми уклінно дякуємо захисникам і захисницям України, тим, хто вже рік тримає нам небо, закриває від куль і дає можливість жити й працювати задля нашої перемоги!

З Україною в серці!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення