Ви є тут

Головна

Наукові дискусії

З 5 по 7 грудня 2023 року проводилась Третя міжнародна науково- практична конференція «Перспективи розвитку автомобільного транспортута інфраструктури» – в режимі відеоконференції (онлайн). Кафедра "Транспортні технології" не залишилася осторонь. Викладачі кафедри прийняли активну участь у виступах та дискусіях.

 

 

 

 


Вітаємо!
27 листопада відбулось засідання Вченої ради НУ «Запорізька політехніка». Грамотою від ректора був нагороджений професор кафедри "Транспортні технології" Олексій Котов; від профспілкової організації університету - старший викладач кафедри "Транспортні технології" Олександр Тарасенко.
Вітаємо лавреатів!

Меморандум про співпрацю

10 листопада представники НУ "Запорізька політехніка" заступник завідуючого кафедри "Транспортні технології" генерал-майор Олексій Котов разом із завідувачем кафедри технологій авіаційних двигунів Дмитром Павленко зустрілися із ректоркою луцького національного технічного університету Іриною Вахович. Відболося цікаве й конструктивне спілкування у всесвітній День науки про авіацію, матеріалознавство, відновлення й співпрацю між закладами вищої освіти під час війскового стану в країні. Результатом зустрічі сторін стало підписання Меморандуму про співпрацю між Луцьким національним технічним університетом та Національним університетом «Запорізька політехніка».

 

 

 

 


З думками про розвиток регіону

1 листопада 2023 року кафедра "Транспортні технології" долучилась до зустрічі інноваторів, промисловців, підприємців, представників влади та всіх зацікавлених у розвитку регіону, яка була організована Запорізьким регіональним кластером «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» разом з Українським кластерним альянсом, НУ «Запорізька політехніка», Запорізькою торгово-промисловою палатою.

 

 

 

 

 

 


Виробництво та освіта

27.10.2023 на кафедрі "Транспортні технології" відбулась зустріч завідувача кафедри Сергія Миколайовича Турпака із заступником директора по транспорту ПрАТ "КАМЕТ-СТАЛЬ" Олександром Вікторовичем Коваленко. Були обговорені освітні програми "Транспортні технології (на залізничному транспорті)" та "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" магістерського рівня вищої освіти.

 

 

 

 

 


Робоча зустріч

06.10.2023р. на кафедрі "Транспортні технології" відбулась робоча зустріч гаранта освітньої програми підготовки магістрів "Транспортні технології (на залізничному транспорті)" Турпака С.М. з начальником комерційно-вантажної служби металургійного підприємства "Дніпроспецсталь" Квасовим О.А.

 

 

 

 

 

 


Міжнародна осіння школа

З 4 по 8 вересня 2023 року у Дортмундському університеті прикладних наук та мистецтв (м. Дортмунд, Німеччина) в межах міжнародного проєкту «Virtual Master Cooperation Data Science (ViMaCs), phase 2» («Віртуальна (онлайн) магістерська взаємодія з інтелектуальної обробки даних (ViMaCs)» була проведена Міжнародна осіння школа на тему «Передові перспективи в галузі науки про дані». Проєкт ViMaCs спрямований на створення віртуальної інфраструктури для цифрового навчання.
У межах проведення Міжнародної осінньої школи викладачі університетів-партнерів проєкту ViMaCs (Дортмундський університет прикладних наук і мистецтв (м. Дортмунд, Німеччина), Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя, Україна), Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна), Київський національний університет будівництва та архітектури (м. Київ, Україна) та Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів, Україна) взяли участь у проведенні лекцій та семінарів.
До роботи школи долучилася й студентка нашої кафедри Дарина Качанська (Т-311). Студенти мали можливість застосувати свої знання, розв'язуючи кейс, наданий Комунальним підприємством м. Києва «Центр організації дорожнього руху», а наприкінці тижня результати роботи команд були презентовані представникам компанії.

Академічна мобільність до Португалії

В межах програми ЄС Еразмус+ КА107, в межах укладеної міжінституційної угоди між Політехнічним інститутом Порто, м. Порто, Португалія (ISEP, Instituto Superior de Engenharia do Porto) та НУ «Запорізька політехніка», існують можливості для академічної мобільності студентів та викладачів.
З 16 червня по 16 липня в програмі академічної мобільності взяла участь доцент нашої кафедри Олена Олександрівна Острогляд. Наукове стажування проходило в кампусі Політехнічного інституту Порто.
Олена Олександрівна проходила стажування на інженерно-механічному факультеті. Метою мобільності було дослідження автоматизації в логістиці та використання смарттехнологій в управлінні транспортом. Основними напрямами наукового дослідження в межах стажування були дослідження інструментів імітаційного моделювання транспортних систем та оптимізації ланцюгів постачань. Окрім того, вивчалося питання використання символьної бібліотеки SymPy при розв'язку задач оптимізації в логістиці. В результаті розроблено та впроваджено в навчальний процес нові лекційні та практичні матеріали до курсу «Моделювання транспортних процесів».
 

На двох фронтах

За вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів, високий професіоналізм, плідну науково-педадогічну роботу та з нагоди річниці створення НУ "Запорізька політехніка" старшому викладачу кафедри "Транспортні технології" Грицаю Сергію Васильовичу оголошено ПОДЯКУ!

За старанність, розумну ініціативу, сумлінне виконання службових обов'язків, вірність військовій присязі та українському народові, високі показники, проявлену мужність і героїзм під час виконання бойових (спеціальних) завдань під час відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та з нагоди Дня військ зв'язку молодшого лейтенента Грицая Сергія Васильовича нагороджено ГРАМОТОЮ!

 

 


Бойовий офіцер

Старшому викладачу кафедри "Транспортні технології" Сергію Васильовичу Грицаю у червні 2023 року присвоєно військове звання молодшого лейтенанта ЗСУ!

 

 

 

 

 


Наукова активність

16-18 травня 2023 року викладачі кафедри "Транспортні технології" прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції «ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ» у Дніпровському державному технічному університеті, присвяченій 30-ти річчю кафедри автомобілів та автомобільного господарства.

 

 

 

18 травня 2023 року викладачі кафедри "Транспортні технології" прийняли участь у круглому столі «Стратегії конкурентоспроможного розвитку транспортно-логістичних підприємств України в умовах імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС та воєнного стану», який організував Національний авіаційний університет.

 


Корисне спілкування

16 травня студентське самоврядування НУ «Запорізька політехніка» зустрілись в онлайн форматі зі студентським парламентом Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Від нашої кафедри в заході приймала участь студентка групи Т-310 Анастасія Матвієнко.
Під час зустрічі поділилися своєю діяльністю під час воєнного стану, розповіли про майбутні проєкти та обговорили перспективи співпраці. Співпрацю буде продовжено!

 


Міжнародна зустріч студентів

30 березня відбулась зустріч представників студентського самоврядування Запорізької політехніки та студентської ради Університету Аліканте. Від нашої кафедри в заході приймала участь студентка групи Т-310 Анастасія Матвієнко.
Під час зустрічі обговорили такі питання: 
  • підсумки діяльності студентського самоврядування Запорізької політехніки та Університету Аліканте за осінній семестр 2022-2023 навчального року;
  • ідеї та ініціативи для подальшої співпраці; 
  • спільний захід для студентів.
Дякуємо за теплу зустріч заступнику голови студентської ради Університету Аліканте Едуардо Гранде, голові відділу міжнародних зв‘язків Стефану Крейшер, голові відділу комунікацій Франциско Еспада та голові підрозділу з розвитку інфраструктури Антоніо Гарсія.
Щиро вдячні за співпрацю та підтримку українських студентів!

Поточні результати анкетування
 
З поточними результатами анкетування здобувачів вищої освіти можливо ознайомитись за наступним посиланням: https://zntu.edu.ua/potochni-rezultaty-anketuvannya

 


Участь у проєкті ERASMUS+
 
12.12.2022 року відбулась XІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій». На  Спеціальній секціі з тематики ERASMUS+ проєктів були представлені і нові розробки, і нові методи, і дослідження сучасних технологій над якими працюють викладачі і студенти в рамках проєктів WORK4CE та ViMuK.  Доповідачі розкрили різні аспекти цифрових трансформацій.
Серед учасників були й представники нашої кафедри - декан Транспортного факультету, професор Кузькін Олексій Феліксович та студент групи Т-311м Райда Олег із доповіддю "Компетентності управління цифровою трансформацією у навчальних курсах підготовки фахівців з міських транспортних систем".

Включення до експертної ради з питань атестації наукових кадрів
 
Згідно з наказом МОН від 02.12.2022 №1092 «Про затвердження персонального складу експертних рад Міністрества освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів» до складу експертної ради МОН з питань атестації наукових кадрів з проблем транспортного комплексу включено доктора технічних наук Сергія Турпака.
Бажаємо успіхів Сергію Миколайовичу у важливій праці у розвитку державної науки!
 
 

Наукові звя'зки
 
У листопаді зазвичай проводиться доволі багато різноманітних наукових конференцій. Не зважаючи на складний військовий час, в цьому році також відболося кілька цікавих наукових заходів.
Колектив кафедри приймає активну участь в конференціях, представляючі свої наукові напрацювання та маючі змогу підтримувати тісні стосунки з науковою спільнотою України. І ця участь не обмежується тільки доповідями та обговореннями.
Так, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності вже вдруге провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Енергоефективність, екологічність та безпечність автомобіля», а Київський національний авіаційний університет провів міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми організації авіаційних мультимодальних перевезень та використання авіації в галузях економіки». В організації цих заходів в якості члену Організаційного комітету прийнів участь завідувач кафедри "Транспортні технології", доктор наук, професор Турпак Сергій Миколайович.
Приємно відмічати, що фахівців нашої кафедри запрошують для організації подібних заходів. Кафедра має власний певний досвід в проведенні наукових конференцій і залюбки допомогає науковцям інших учбових закладів країни.

На бойовому посту

18 листопада 2022 року з нагоди Дня сержанта Збройних Сил України у Запорізькій окремій бригаді територіальної оборони проведено урочистий збір головних сержантів всіх підрозділів. Під час заходу, командир бригади полковник Олександр Ігнатьєв нагородив підлеглих грамотами та подарунками. Заступник завідувача кафедри "Транспортні технології" Грицай Сергій Васильович також отримав грамоту за сумлінне виконання бойових завдань, особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час захисту державного суверенитету та територіальної цілосності України, вірність військовій присязі та з нагоди відзначання Дня сержанта Збройних Сил України. Вітаємо!


 

Оголошення від студентського самоврядування

Впродовж вересня 2022 року на факультетах відбудуться звітно-виборні конференції студентів. На конференції студентів факультету затверджуються кандидатури для обрання на виборні посади та відбувається делегування у різноманітні структури: голова профбюро студентів факультету, склад профбюро студентів факультету, делегати на конференцію факультету, делегати на конференцію студентів університету, делегати до складу Вченої Ради університету, делегати до складу конференції трудового колективу університету, делегати до складу виконавчого органу студентського самоврядування університету.

Запрошуємо активних й небайдужих! Для подання своєї кандидатури ви можете звернутися до активістів студентського самоврядування від нашої кафедри: Губарева Софія (Голова профспілки студентів транспортного факультету)(Т-311м), Анастасія Матвієнко (Т-310), Вікторія Моісеєва (Т-811м). Також можна заповнити відповідні реєстраційні форми на сторінці FB профбюро студентів транспортного факультету.
Важливо: дедлайн подання кандидатур - 16.09.22 !

Викладач, науковець, військовий

Зазвичай на цій сторінці ми пишемо про події певного спрямування, пов’язані із нашою кафедрою. Але зараз і час незвичний, і вирішальні для нашого майбутнього події стосуються інших, незвичних для нас тем.
Є такі моменти, коли довгі розмови і довгі роздуми не на часі, треба швидко діяти. В таких ситуаціях на кафедрі завжди проявляє себе з кращого боку наш колега Грицай Сергій Васильович. Він вміє швидко зорієнтуватися, підказати вірне рішення та своїм прикладом показати, як слід поводитися в скрутних обставинах. 
Коли розпочалася повномасштабна війна, Сергій Васильович проявив свою громадянську позицію та вступив до лав територіальної оборони. Згодом ми дізналися, що Сергій Васильович вже служить у Збройних силах України. 
Яскраві особистості зазвичай проявляються у всіх сферах, яких торкається їхнє життя. Люблячий батько, відданий чоловік, справжній друг, надійний колега, зараз він з тим-же завзяттям захищає рідну країну. Добре знаючи його веселу вдачу та наполегливий характер, ми дуже чекаємо його знову на кафедрі.  
Віримо у перемогу та сподіваємося на близьку зустріч в колі нашого колективу.  
 

До Дня Конституції

28-го червня, у День Конституції України, відбулося урочисте вручення сертифікатів, грамот та інших нагород викладачам, співробітникам і студентам "Запорізької політехніки"!  Грамотою була відзначена доцент кафедри "Транспортні технології" Олена Острогляд. Студентку групи Т-310 Анастасію Матвієнко номіновано на стипендію Кабінету Міністрів України.

 

 

 

 

 


Важлива міжнародна зустріч

16 червня 2022 року відбулась зустріч ділових кіл України та Молдови з метою напрацювань пропозицій для збільшення транзиту українських товарів через Молдову до портів Румунії або далі в ЄС. Участь в засіданні взяли керівники Українського союзу промисловців і підприємців, Національного конгресу промисловців Молдови, посольств обох держав, представники Мінінфраструктури, Укрзалізниці, Асоціації портів України «Укрпорт» та ін. Кафедра «Транспортні технології» також прийняла участь в цій онлайн-конференції.

 


Третя всеукраїнська науково-практична конференція

16-17 червня 2022 року відбулась Третя всеукраїнська науково-практична конференція «Транспортні технології та безпека дорожнього руху», яка була присвячена 50-річчю заснування кафедри «Транспортні технології» Національного університету «Запорізька політехніка». Не зважаючи на складні умови, до конференції долучились учасники практично з усіх регіонів України. Дякуємо за підтримку та бажаємо всім творчого натхнення та втілення наукових задумів! 

 

 

 


Поточні результати анкетування

З поточними результатами анкетування здобувачів вищої освіти можливо ознайомитись за наступним посиланням: https://zntu.edu.ua/potochni-rezultaty-anketuvannya


До уваги стейкхолдерів

За наступним посиланням можливо заповнити анкети для врахування Вашої думки щодо організації освітного процесу на кафедрі "Транспортні технології".

В зв'язку зі зміною Стандартів вищої освіти спеціальності 275 «Транспортні технології (за видами)» за наказом МОН України від 13.01.2022 р. № 26 ініційовано перегляд освітньо-професійних програм кафедри "Транспортні технології". Пропонуємо стейкхолдерам (усім зацікавленим особам) долучитись до розгляду даних освітніх програм

Для відгуків щодо ОПП бакалаврів https://zp.edu.ua/do-uvagy-steykholderiv-osvitno-profesiynyh-program-bakalavriv

Для відгуків щодо ОПП магістрів https://zp.edu.ua/do-uvagy-steykholderiv-osvitno-profesiynyh-program-magistriv


Знову перемога на конкурсі студентських наукових робіт
 
7 квітня в Харкові на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році зі спеціальності "Транспортні системи". Кафедру "Транспортні технології" Національного університету "Запорізька політехніка" представляла студентка групи Т-317 Гаркавенко Валентина.
Представлена на конкурс наукова робота на тему "Обґрунтування очікуваної швидкості руху на нових приміських та міжміських автобусних маршрутах" була високо оцінена галузевою конкурсною комісією. Гаркавенко Валентина увійшла до перемжців цього конкурсу та була нагороджена Дипломом другого ступеня! Захист роботи відбувався дистанційно. Комісія відмітила практичну цінність наданої роботи та висловила подяку Валентині. Також подяку висловили й її науковому керівнику старшому викладачу кафедри "Транспортні технології" Райді Ігору Михайловичу за високий рівень підготовки студента для участі у зазначеному конкурсі.
Колектив кафедри "Транспортні технології" вітає Валентину Гаркавенко та її керівника з перемогою і бажає успіхів у подальшій науковій роботі!

Відкрита лекція на тему "Транспортна логістика" зі студентами УкрДУЗТ та НУ "Запорізька політехніка"
 
30 квітня 2021 р. з метою обміну знаннями та кращими практиками в педагогічній та логістичній сфері було проведено  відкриту лекцію для студентів і викладачів факультету «Управління процесами перевезень»  УкрДУЗТ (м. Харків) та кафедри “Транспортні технології” НУ «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя).
Із вступними  словами виступили Кузькін Олексій Феліксович, доктор технічних наук, декан транспортного факультету НУ «Запорізька політехніка», Турпак Сергій Миколайович доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри "Транспортні технології" НУ «Запорізька політехніка», Куценко Максим Юрійович, кандидат технічних наук, декан факультету Управління процесами перевезень УкрДУЗТ та Лисечко Володимир Петрович, кандидат технічних наук, керівник навчально-методичного центру УкрДУЗТ.
З онлайн лекцією «Транспортна логістика.  Сутність, принципи і функції.  Види транспорту. Основні поняття транспортування та експедирування вантажів» для студентів та викладачів УкрДУЗТ та НУ «Запорізька політехніка» виступив  д.т.н., професор Ломотько Денис Вікторович, завідувач кафедри «Транспортні системи та логістика» УкрДУЗТ (м. Харків).
Сподіваємося, що подібні заходи з нашими колегами стануть традиційними та сприятимуть покращенню якості освіти та іміджу УкрДУЗТ та НУ «Запорізька політехніка».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для долучання до ZOOM-конференції перейдіть за посиланням : https://us02web.zoom.us/j/83075730095?pwd=eXkrUWJaRHYwU2pmY2llYWp3d1hQUT09#success


Наші у фіналі !

Команда "Промтранспорт" від кафедри "Транспортні технології" НУ "Запорізька політехніка" вийшла до фіналу кейс-чемпіонату M.Student Champ 2021 від Метінвест!
25 учасників з 227 пробилися до фіналу. Студентський кейс-чемпіонат «M.Student Champ» від компанії Метінвест наближається до завершення.  В рамках цього чемпіонату  запорізькі студенти вирішували реальні виробничі завдання і пропонували свої іноваційні ідеї. Кращі з них впровадять у виробництво на підприємствах Групи Метінвест.
Один із проектів, який вийшов у фінал, запропонувала команда «Промтранспорт» з Національного університету «Запорізька політехніка». Протягом кількох місяців над ним працювали студенти Владислав Ходан та Тетяна Шимко.
Вітаємо фіналістів!

З надією на перемогу

15 квітня відбудеться півфінал щорічного студентського чемпіонату від фінансово-промислової групи "МетІнвест». M.Student Champ-2021, який проводиться в рік 15-річчя Метінвесту. Тому в цьому році у конкурсу особливий масштаб: в ньому беруть участь всі найважливіші підприємства компанії та представлені всі значущі напрямки гірничо-металургійної галузі.
Команда від кафедри «Транспортні технології» у складі студентів п’ятого курсу Тетяни Шимко, Владислава Ходана та керівника - завідувача кафедри Турпака Сергія Миколайовича запропонує своє рішення виробничого кейсу. Бажаємо творчих успіхів та перемоги!

Поповнення фонду періодичних видань

Кафедра "Транспортні технології" Національного університету "Запорізька політехніка" отримала річну передплату на друковане видання журналу "Railway Supply".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Профорієнтаційна робота

24 березня 2021 р. відбулась профорієнтаційна зустріч завідувача та викладачів кафедри «Транспортні технології» з учнями Запорізького будівельного коледжу. Під час зустрічі майбутні абітурієнти НУ «Запорізька політехніка» ознайомились з історією кафедри, організацією навчального процесу, сучасними досягненнями студентів та викладачів, спеціальностями, за якими навчаються студенти та можливостями працевлаштування. Також присутні були ознайомлені з умовами вступу до університету.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

І знову перемога !
 
В Ужгороді пройшов Чемпіонат України з боксу серед жінок-молоді, юніорок та дівчат. Єдину нагороду Запорізькій області принесла вихованка ДЮСШ «Локомотив» та СК «Бойові рукавички», тренерів Андрія Яковенка та Артура Бєладзе – Аліна Сєдова, студентка нашої кафедри!
У ваговій категорії до 64 кг Аліна записала в свій актив три перемоги, у фіналі переконливо здолавши опонентку з Вінничини 5:0.
Перемога на чемпіонаті України дозволила запорізькій спортсменці виконати норматив «Майстра спорту України»!
Колектив кафедри пишається успіхами Аліни.
 
 
 

Оголошення

До уваги працівників кафедри "Транспортні технології". У п’ятницю 02.04.2021 року об 11:30 в аудиторії 107 відбудеться засідання кафедри. 

Справи профспілкові...

 
Профспілка викладачів та співробітників Національного університету «Запорізька політехніка» здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів.
Профспілка організує культурний відпочинок для всіх бажаючих. Особлива увага приділяється питанням якісного оздоровлення викладачів та співробітників під час літнього відпочинку, як родинами так і курортне оздоровлення для дітей працівників. 
Профспілковим бюро транспортного факультету багато років керує старший викладач нашої кафедри Тарасенко Олександр Віталійович. Профбюро факультету відстоює та захищає інтереси своїх членів, підтримує їх клопотання перед адміністрацією нашого університету. Особлива увага приділяється ветеранам нашого факультету.
Під час розробки нової редакції  колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією нашого університету на погоджувальних нарадах голова профбюро нашого факультету відстоював статті щодо матеріального заохочення працівників університету, які є авторами публікацій, що входять до міжнародної реферативної бази даних «Scopus» або «Web of Science», створення інтелектуальної власності, в тому числі отримання та практичне використання патентів.  
За високий професіоналізм, громадську активність, плідну роботу щодо захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти і з нагоди 120-ї річниці з дня заснування університету, Тарасенка Олександра Віталійовича нагороджено Почесною грамотою Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України!
Колектив кафедри "Транспортні технології" щиро вітає Олександра Віталійовича і бажає йому подальших успіхів у профспілковій діяльності.

Вітаємо з перемогою!

Вихованка клубів ДЮСШ Локомотив - СК Боевые перчатки Сєдова Аліна стала переможницею 2-го зимового турніру з боксу серед жінок (молодь) у ваговій категорії 69 кг, який проходив в місті Дніпро 27 січня (на фото праворуч Аліна зі своїм тренером).
Сєдова Аліна є студенткою кафедри "Транспортні технології" НУ "Запорізька політехніка" і навчається в групі Т-310. Колектив кафедри щиро вітає Аліну і бажає подальших успіхів в спорті та навчанні!
 
 

До уваги співробітників кафедри

13.10.2020р. о 13:30 в ауд. 63а відбудеться позачергове засідання кафедри "Транспортні технології".

Питання:

1. Про необхідність перегляду освітніх програм кафедри.

2. Проведення анкетування стейкхолдерів.

3. Різне.


Зустріч з роботодавцями

5 жовтня 2020 року відбулась зустріч завідувача та викладачів кафедри "Транспортні технології" з роботодавцями, випускниками кафедри Сєдовим О.В. (ТОВ НВФ "Транс-Консульт") та Серебряковим М.Ю. (ПАТ "Мотор-Січ"), де обговорювалися питання перегляду освітніх програм зі спеціальності 275 "Транспортні технології".

 

 

 

 

 


Особливості нового навчального року

Згідно Наказу № 198 від 28 серпня 2020 року "Про запровадження реалізації освітнього процесу за змішаним форматом навчання в 2020/2021 навчальному році" в НУ "Запорізька політехніка" заняття ІІ - ІV курсів почнуться з 1 вересня у дистанційному режимі. Так з 1 по 14 вересня всі заняття повинні проходити за розкладом занять в режимі онлайн. Якщо карантинна ситуація не погіршиться, з 14 вересня буде діяти змішана форма навчання. 

Незважаючи на складну ситуацію працівники кафедри "Транспортні технології" вітають студентів з Днем Знань!  Навчайтесь із задоволенням та не хворійте!


Інформація для вступників до магістратури

З 12 травня стартує реєстрація для складання єдиного екзамену з іноземної мови для вступників до магістратури. Найближчим часом вийде відповідне розпорядження ректора. Попередньо - реєстрація буде відбуватися у дистанційному режимі через електронну пошту університету.


Весняна сессія відбудеться в онлайн режимі

Загальнонаціональний карантин подовжено до 22 травня. Більш того, судячи з представленої Урядом программи виходу з карантину, з імовірністю 99,9% навчальний процес у очному режимі у цьому семестрі таки не відновиться і після 22 травня. Таким чином, весняно-літня заліково-екзаменаційна сесія та складання державного екзамену бакалаврами буде проводитись у дистанційному форматі. 
 
Деканатом складено розклад занять та консультацій для усіх курсів денного відділення. Ознайомитися можна за посиланням https://zp.edu.ua/transportniy-fakultet на офіційній сторінці Транспортного факультету у розділі "Розклад занять, консультацій та екзаменів".

Справжні виклики — реальна кар’єра!

M.Student Champ від фінансово-промислової групи "МетІнвест" – це чемпіонат по вирішенню кейсів у металургічній галузі. Він був реалізований для підсилення взаємодії з вищими навчальними закладами з метою актуалізації учбових програм і створення сприятливих умов для практичного навчання студентів. Конкурсантам довелося вирішувати задачі й проблеми на виробництві, а також розроблювати нові ідеї та пропозиції для удосконалення технологічних процесів.

340 участників, 106 команд із 25 навчальних закладів, 5 місяців роботи і лише 10 команд фіналістів! Одна з них - команда кафедри "Транспортні технології".
Наша команда в складі Катерини Куртєвої, Тетяни Шимко та Ксенії Безкиш (усі студентки групи Т-816) та керівника завідувача кафедри Турпака Сергія Миколайовича зайняла зразу два місця в напрямку "Транспорт" - перше та третє. Учасниками команди на конкурс було представлено зразу дві тематичні розробки й обидві вийшли до фіналу!
Щиро вітаємо наших студентів з проходженням у фінал! Бажаємо подальших успіхів і, звісно ж, заслуженої перемоги!

Навчання під час карантину

Кафедра «Транспортні технології» НУ «Запорізька політехніка» активно використовує технології та засоби дистанційного навчання для організації навчального процесу під час карантину.

Навчально-методичне забезпечення з дисциплін кафедри, що містить конспекти лекцій, методичні вказівки до лабораторних, практичних та курсових робіт і проєктів, є публічно доступним в електронній формі в інституціональному репозиторії та електронній бібліотеці університету, в системі дистанційно навчання http://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=341а також на кафедральному Гугл-диску.

Оперативне інформування студентів про завдання з дисциплін здійснюється у Фейсбук-групі, взаємодія між викладачами та студентами здійснюється за допомогою сервісу Google Classroom та месенджерів Viber і Telegram. За необхідності та при замовленні виконується розсилка матеріалів до конкретних дисциплін викладачами та кураторами академічних груп електронною поштою.

Застосування технологій та засобів дистанційного навчання дозволяє студентам у період карантину ефективно продовжувати вивчення кафедральних дисциплін.


До уваги студентів!

На виконання наказу ректора НУ «Запорізька політехніка» №64 від 12 березня 2020 р. лекції, практичні заняття, лабораторні роботи та консультації з дисциплін будуть проводитися дистанційно згідно існуючого розкладу занять в дистанційному режимі.

Контакти викладачів кафедри транспортних технологій за посиланням https://zp.edu.ua/vikladackiy-sklad-kafedri


Декан - доктор наук!
 
Колектив кафедри вітає з успішним захистом докторської дисертації Кузькіна Олексія Феліксовича!
Бажаємо успішного втілення творчих та наукових задумів, натхнення у подальшому рості, блискучих ідей для самореалізації.
Нехай основою плідної роботи буде міцне здоров'я, гарний настрій, щирі почуття та підтримка рідних, колег і друзів!
 
 
 
 
 

Навчання в США

Оголошено програму обмінів для студентів ЗВО (Global UGRAD) на 2020-2021 навчальний рік. Програма адмініструється урядом США.

Програма обміну для студентів ВНЗ надає можливість студентам 1-3 курсів, які добре володіють англійською мовою, навчатися протягом одного семестру в університетах або коледжах США за будь якими спеціальностями. Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Критерії відбору: академічна успішність, лідерський потенціал, знання англійської мови, мотивація.

Ця програма передбачає наступне фінансове забезпечення: подорож студентів від місця проживання до/із США; щомісячну стипендію; медичне страхування; плата за навчання; проживання та харчування; кошти на придбання підручників.

Кінцевий термін подачі анкет - 31 грудня 2019 року.

Презентація програми відбудеться 05 грудня 2019 року о 10:00 в а.320.


Знайомство з проведенням автотехнічної експертизи і не тільки…

6 червня 2019 року під керівництвом Тарасенка О. В. відбулася дуже цікава екскурсія студентів кафедри транспортних технологій ЗНТУ в Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр. Випускник нашої кафедри, а нині завідувач відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Науменко Владислав Вікторович  (на другому фото перший справа наліво) підготував розгорнуту екскурсію по самим цікавим відділам центру.

Спочатку студенти прослухали лекцію з автотехнічної експертизи з практичними прикладами. Потім ознайомились з сучасними приладами, обладнанням та програмними засобами проведення досліджень під час виконання автотехнічної експертизи. Як з’ясувалось, 90 % фахівців відділу – колишні випускники транспортного факультету нашої «Машинки»!

Далі студенти відвідали відділ вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень. Фахівці відділу ознайомили хлопців та дівчат з прикладами необережного поводження з вибухотехнічними приладами, наполегливо пояснили правила поводження з незнайомими потенційно небезпечними речами. Розповідь супроводжувалась наочною демонстрацією небезпечних приладів та наслідків їх спрацювання.

На завершення екскурсії група отримала можливість ознайомитись з роботою фахівців відділу криміналістичних видів досліджень. Фахівці з балістичної експертизи розповіли як проводиться даний вид експертизи, як скануються відстріляні гільзи огнепальної зброї. Можливість особисто бути присутніми при проведенні порівняльної експертизи гільз дуже зацікавила хлопців. Екскурсія вийшла тривала, однак розповіді були такі цікаві, що час пройшов непомітно.

Дякуємо Владиславу Вікторовичу та всьому керівництву НДЕКЦ за можливість студентам отримати такі цікаві та корисні знання!


Студентка нашої кафедри - найкрасивіша!

 
23 травня 2019 року відбувся конкурс краси "Місс Запорізька політехніка"! 12 конкурсанток з майже всіх факультетів змагалися за титул найчарівнішої дівчини універсистету.
Понад двох місяців тривала підготовка до конкурсу! У фіналі відбулося п'ять різних виступів учасниць змагань: знайомство, інтелектуальний конкурс, конкурс талантів, дефіле в купальниках та вечірніх сукнях. Жодна учасниця не залишилася без подарунків. 
Свято краси стало справжньою перлиною студентських весняних заходів! І дуже приємно, що саме студентка кафедри транспортних технологій групи Т-317 Гаркавенко Валентина здобула почесний титул "Місс Запорізька політехніка"! Окрім основної нагороди Валя також отримала титул "Місс Ректорських симпатій".
Колектив викладачів, співробітників та студентів кафедри транспортних технологій вітає Валентину з перемогою!
 
 
 
 
 
 
 
 

Вітаємо з перемогою!

 

12 травня в Запоріжжі в спорткомплексі "Мотор Січ" відбувся відкритий всеукраїнський турнір по фулл-контакт джиу-джитсу "YAWARA-OPEN". В турнірі взяли участь понад 250 учасників.

В категорії 80 кг перемогу здобув студент групи Т-317 Юшко Дмитро. Людина стає переможцем завдяки чесним зусиллям, тому що вкладає в поєдинок все - мужність, силу та козацький характер. 

Колектив кафедри щиро вітає Дмитра, бажає подальших успіхів тепер вже на європейських змаганнях, де наш студент буде представляти Україну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Знайомство з виробництвом

Для закріплення отриманих знань під час вивчення навчальних дисциплін «Підприємства автомобільного транспорту» та «Технічна експлуатація та ремонт транспортних засобів», доц. Юдін В. П. та ст. викл. Тарасенко О. В. організували екскурсію студентів першого та другого курсу груп Т-317, Т-318 та Т-328 СП в транспортно-виробниче управління ВАТ «Мотор-Січ».

Випускник кафедри транспортних технологій, а нині керівник автоколони  №1,  Карнаух Вадим Володимирович (на фото в центрі) в ході екскурсії показав студентам всі ділянки автопарку: зони відстою транспорту, пост діагностики, ділянки ТО-1 та ТО-2,  поточного ремонту, виробничу зону та обов’язковий для такого крупного підприємства з багатою історією – власний музей ретро - автомобілів.

 

 

 

 


І знову перемога!
 
17-19 квітня у Харкові в стінах Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Транспортні системи". У заході взяли участь 16 команд з різних закладів вищої освіти України. Нашу кафедру представляли Цокуренко Анастасія (група Т-314), Кудінова Катерина (група Т-314) та Ходан Владислав (група Т-316).
За результатами змагань Ходан Владислав посів загальне третьє місце в особистій першості та був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня! Викладачі та студенти кафедри транспортних технологій вітають переможця, висловлюють йому щиру подяку та бажають подальших успіхів! 
 
Студенти кафедри транспортних технологій увійшли в трійку кращих в обох Всеукраїнських студентських олімпіадах з фахових спеціальностей! Це підтверджує високий рівень підготовки наших студентів та надає наснаги і студентам і викладачам для досягнення більш високих результатів.
 
 
 
 

Вітаємо переможців!
 

9-11 квітня студенти нашої кафедри взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю "Транспортні технології (за видами)". Змагання проходили у Дніпровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, куди прибули команди учасників з 10 закладів вищої освіти України. Не зважаючі на значну кулькість учасників, Цокуренко Анастасія (група Т-314), Шимко Тетяна (група Т-816) та Безкиш Ксенія (група Т-816) достойно представили кафедру транспортних технологій Запорізької політехніки і посіли ІІІ місце в командному заліку й отримали відповідно Диплом ІІІ ступеню!

Добре проявили себе наші студенти й у індивідуальних завданнях. Так Цокуренко Анастасія за підсумками конкурсних змагань отримала Грамоту за високий рівень знань з дисципліни "Взаємодія видів транспорту".

Колектив кафедри щиро вітає переможців та висловлює подяку за проявлений характер та високий рівень знань!

 

Підсумки Регіональної науково-практичної конференції

12 квітня у нашому університеті проводилася ІІ Регіональна науково-практична конференція серед студентів, викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів і учнів «Транспортні системи та технології: проблеми та перспективи розвитку». Окрім кафедри транспортних технологій НУ «ЗП», до її організації долучилися газета «МІГ», Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізький області.

У роботі секції конференції очно взяли участь близько двадцяти доповідачів: представники нашого вишу, викладачі та співробітники закладів професійно-технічної освіти області, практикуючі фахівці з науково-дослідних установ та промислових підприємств, гості з інших закладів вищої освіти. Кожен виступ супроводжувався змістовними презентаціями, деякі з них містили відеозаписи дослідів, роботи прототипів нового обладнання та симуляції функціонування складних систем. Кожна доповідь викликала зацікавленість учасників засідання, що виражалася у конкретних запитаннях та рекомендаціях.

Тематика конференції знайшла відгук і у віддалених від Запоріжжя містах, представники яких взяли заочну участь у заході, надіславши свої доповіді для розміщення у збірнику, що цього року буде налічувати близько п’ятдесяти публікацій.

Учасники та організатори конференції висловили впевненість у тому, що квітневі зустрічі на транспортну тематику стануть традиційними у гостинних стінах Запорізької політехніки, а Регіональна конференція на наступний рік отримає статус Всеукраїнської.


Триває прийом матеріалів на фахову конференцію з транспорту

Нагадуємо, що до 9 квітня 2019 року на адреси скриньок електронної пошти aspirerzp@gmail.com  й sergeyturpak@gmail.com можна надіслати матеріали для участі у Другій регіональній науково-практичній конференції «Транспортні системи та технології: проблеми та перспективи розвитку». Крім нашого університету захід охоче підтримали Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області, газета «МІГ», Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. Молоді вчені, науковці, викладачі,  не змарнуймо чудову нагоду для уточнення й апробації своїх наукових гіпотез!


Засідання науково-методичної комісії (НМК) з транспорту та сервісу

20.11.2018р. в м. Київ відбулось засідання науково-методичної комісії (НМК) з транспорту та сервісу сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Засідання проводив Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Шаров Олег Ігорович. В своїй доповіді, він, зокрема, відмітив успішну роботу підкомісії «Транспортні технології», до складу якої входить представник ЗНТУ – завідуючий кафедри транспортних технологій Турпак С.М.

Завдяки роботі підкомісії був затверджений стандарт підготовки бакалаврів зі спеціальності 275 «Транспортні технології (за видами)», а також підготовлений стандарт з підготовки магістрів за даною спеціальністю.


Геннадій Федорович Бабушкін - Заслужений працівник освіти України!

22 листопада відбулося нагородження видатних запоріжців. Цього разу серед них і наш співробітник, чудовий фахівець і просто гарна людина - Геннадій Федорович Бабушкін. Професійні якоості і чималі здобутки багаторічного завідувача кафедри, наставника і дослідника ще раз визнано врученням державної нагороди "Заслужений працівник освіти України". Щиро вітаємо Геннадія Федоровича з черговою значною перемогою і бажаємо йому підкорення ще вищих життєвих і педагогічних олімпів.

 

 

 

 

 

 


Правила дорожнього руху в центрі уваги фахівців

 

Незадовго до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху на кафедрі транспортних технологій проводився семінар-практикум викладачів предмету «Правила дорожнього руху» та дисциплін з професії «Водій автотранспортних засобів». Темою семінару були особливості вивчення предмету «Правила дорожнього руху України».

У заході взяли участь представники обласного Науково-методичного центру професійно-технічної освіти, а також викладачі ліцеїв, коледжів з міста Запоріжжя, Енергодара, Бердянська, Приморська, Мелітополя та районів Запорізької області.

На семінарі розглядалися підходи до вивчення правил дорожнього руху, що дозволять підвищити ефективність навчання, рівень знань учнів та слухачів, зменшити розумове та емоційне напруження під час проведення занять.

Доповідачі – викладачі кафедри транспортних технологій Олександр Тарасенко та В’ячеслав Трушевський – запропонували учасникам семінару не лише теоретичні викладки, але й практичні поради. Розглядалися типові ситуації на дорогах, аналізувалися вимоги окремих пунктів Правил дорожнього руху.

Робота у малих групах та рольові ігри на основі матеріалів дорожньо-транспортних пригод, що реально мали місце на перехрестях Запоріжжя, викликали жваву дискусію між присутніми на семінарі фахівцями. В результаті плідної роботи підвищити свій професійний рівень вдалося не тільки гостям і слухачам, а й самим доповідачам. Сподіваємося, що такі заходи з обміну досвідом між викладачами різних навчальних закладів стануть традиційними і поширяться за межі Запорізької області.


Обласний семінар-практикум з Правил дорожнього руху України

 

26 жовтня 2018 року на базі кафедри транспортних технологій Запорізького національного технічного універсистету спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Запорізькій області відбудеться обласний семінар-практикум викладачів предмета "Правила дорожнього руху" та спеціальних дисциплін з професії "Водій автотранспортних засобів".

Місце проведення: Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 64, ауд. 105)
Початок: 10.00
Завершення: 14.30
 
Програма семінару
 
1. Відкриття семінару-практикуму
Таран М.В., Немченко М.М., методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
2. Безпека дорожнього руху – запорука надійного функціювання єдиної транспортної системи країни.
Турпак С.М., завідувач кафедри транспортних технологій ЗНТУ, професор.
3. Конспективно-ілюстративний підхід до подачі змісту нормативних актів – реальна можливість підвищити інформаційну місткість учнів
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
4. Робота у групі – запорука успішної співпраці фахівців при розв’язанні практичних задач. 
Тарасенко О.В., старший викладач кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
5. Емпатія – основа правильної оцінки поведінки учасників дорожнього руху у складних ситуаціях. Рольові ігри як спосіб введення учнів до атмосфери практичної діяльності.
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
6. Розгляд прикладів ситуаційних завдань з Правил дорожнього руху. Типологія завдань. Вміння та навички, що розвивають різні типи завдань.
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ; Тарасенко О.В., старший викладач кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
 
Телефон для довідок (061) 769-84-40 (з 9 до 15 год.)

Васильєва Лариса Олексіївна святкує ювілей! 
 
Сьомого жовтня відсвяткувала свій День народження гарна жінка, наша колега - старший викладач кафедри транспортних технологій Лариса Олексіївна Васильєва.
 
В цей чудовий день усі викладачі та студенти від щирого серця бажають Вам здійснення найзаповітніших мрій! Нехай успіх, радість та наснага стануть Вашими постійними супутниками. Нехай Ваше життя буде наповнене енергією та щастям! Лишайтеся завжди такою ж неповторною та чарівною.
 
З Днем народження, шановна Ларисо Олексіївно!
 
 
 
 
 
 
 

Не лише навчання...

 

 02 жовтня 2018 року студенти груп Т-318 та Т-318сп кафедри транспортних технологій разом з куратором старшим викладачем Лебідь Ганною Олександрівною відвідали музей техніки Богуслаєва. 

Подібні екскурсії були проведені для всіх першокурсників. Окрім знайомства з експонатами музею, ці заходи дозволяють поспілкуватися студентам зі своїми кураторами поза межами аудиторій університету в неформальному оточенні.
 
 
 
 
 
 
 

 

Альтернативна назва зображенняЮдіну Володимиру Петровичу - 80 років! З ювілеєм!

Особливою подією в житті будь-якого чоловіка є ювілей восьмидесяти років. Сама цифра 80 нібито символізує піщаний годинник, який відраховує піщинки зрілості та мудрості...

Колектив кафедри транспортних технологій вітає з таким ювілеєм Юдіна Володимира Петровича!
 
Бажаємо імениннику завжди зберігати душевну молодість, цей особливий надзвичайний стан та неповторне відчуття, що все можливо і на все вистачає сил та енергії. Бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою та творчого натхнення!
 
Шановний Володимире Петровичу, співробітники та студенти кафедри транспортних технологій пишаються, що поруч з ними працює така людина, як Ви!
 

Альтернативна назва зображення24 вересня 2018 року на кафедрі транспортних технологій відбулась зустріч представників кампанії "Електроприлад" зі студентами 3-го курсу. Генеральний директор компанії Брежицький В.Б. запропонував бажаючим проходити практику з можливістю подальшого працевлаштування в сфері логістичної діяльності підприємства.

 

 

 

 

 

 

 


Вітаємо фіналістів конкурсу студентських наукових робіт!

Нещодавно завершився обласний етап конкурсу студентських наукових робіт. З понад 30 наукових праць, після детального розгляду відповідних фахівців було обрано лише п'ять дослідження-переможців, авторам яких і буде надано змогу представляти наш університет на кінцевому, національному, етапі конкурсу. Цьогоріч наукові розвідки студентів значно краще оформлені і доопрацьовані, у них переважно розглянуто реально наявні та значущі проблеми, запропоновано раціональні шляхи їх вирішення. Звісно ще є над чим працювати, але перші кроки у серйозній науці вже зроблені. Роботи-переможці поза всяких сумнівів не лише демонструють чималий потенціал наших найкращих студентів, але й підкреслюють високий рівень підготовки фахівців на наших спеціальностях. Тож результати такі - на науково-практичній конференції секції «Транспортна та загальноінженерних дисциплін» ЗНТУ переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт визначено:

-         в підсекції «транспортні технології»:

1 місце – Мирончак Дар’я Петрівна, Т-812м;

2 місце – Юзвук Надія Сергіївна, Т-813м;

3 місце – Жиленко Тетяна Володимирівна та Морозова Ольга Ігорівна, Т-313м;


Знову серед найкращих в Україні.

Одним із реальних показників якості вищої освіти можна сміливо вважати отримання нагород по результатах участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Транспортні технології» (м. Дніпро) та «Транспортні системи» (м. Харків) 2016/2017 н.р. Це не просто пересічні змагання, на олімпіади кращі викладачі кращих ВНЗ України готують кращих студентів. На олімпіаді в м. Дніпро брали учать та продемонстрували високий рівень підготовки студенти: Мирончак Д.П., Куценко А.М., Білоконь Ю.В., Рєзанов Є.В. Студентка  Мирончак Дар’я Петрівна звоювали ІІІ місце в особистому заліку та грамоти за найкращі знання з дисципліни «Логістика» отримали студентки Куценко Анна Миколаївна та Білоконь Юлія Володимірівна. В м. Харків наша команда (студенти Мирончак Д.П., Білоконь Ю.В.) посіла І місце. Щиро вітаємо переможців та закликаємо наших студентів до активної участі у подібних заходах в наступному навчальному році.