Ви є тут

Головна
День донора в ЗНТУ

Як і в кожному здоровому, гуманному суспільстві, так і в нашому, життя людини – це найцінніше явище, яке взагалі може існувати. Тому зберегти його і підтримувати за будь-яку ціну – наш святий обов'язок. На щастя, є достатньо методів для вирішення цього питання, але згадаємо найбільш поширений та відомий, який під силу майже кожному. Це донорство, а конкретно здача крові для тих, хто її потребує.

11 та 12 квітня 2013 року адміністрацією та профкомом студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ проводився «День Донора». Цей захід для «Машинки» вже давно став традиційним, і проводиться двічі на рік. В рамках «Дня Донора» всі бажаючі студенти, яким виповнилось 18 років, аспіранти, докторанти та співробітники університету мали змогу здати кров для тих, хто цього потребує. Забір крові відбувався безпосередньо в університеті виїзною бригадою комунальної установи «Запорізька обласна станція переливання крові».

Серед учасників заходу можна було побачити велику кількість небайдужих... І дуже приємно спостерігати, що з кожним проведеним «Днем Донора» їх кількість збільшується. Результати дійсно вражають – протягом двох днів здали кров 270 студентів та 5 співробітників університету. Дуже добре, що саме наш університет ніколи не залишається байдужим до проблем суспільства та його добробуту і завжди готовий протягти руку допомоги нужденним. Взаємопідтримка і взаємодопомога – основа щасливого життя усієї держави, і ми, як громадяни і патріоти, маємо це розуміти!

Перед організаторами стояло завдання не тільки підготовки та проведення такого масштабного заходу, але також і пропаганда здорового способу життя серед студентської молоді та мотивація її до здачі крові.

Донор рятує життя зовсім незнайомих йому людей – дітей та дорослих, лише віддавши трохи своєї крові. Безкорисливо надати безцінну допомогу в скрутну хвилину – поділитися своєю власною кров'ю – вчинок, який ніколи не забудеться пацієнтами, їх рідними і близькими людьми. Ми пишаємося своїми студентами, спостерігаючи їх щире, непідробне бажання надати допомогу і проявити свій громадянський обов'язок. Участь в донорському русі нашого університету – це маленький подвиг, поряд з подвигом кожного, хто здає свою дорогоцінну кров на користь порятунку ще одного життя.

Організатори заходу висловлюють величезну подяку всім, хто не залишився осторонь і взяв участь в акції! Величезна подяка тим, хто носить горде звання Донора, адже, можливо, вже завтра ви станете творцем справжнього дива, подарувавши нове життя!

Марина Зінченко
Вичужаніна Сніжана
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ