Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Національного університету «Запорізька політехніка». Своє функціонування кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією:  доктор філологічних наук, професор Погребна В.Л., 7 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Островська Н.В., Скуртул Г.М, Хітрова Т.В., Панченко С.А.,  Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старший викладач Єськова К.В.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм»)  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Клякса»,  журналі «Бэмс» та ін.; на телеканалі ФІЛІЯ АТ «НСТУ»  «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм»; на інтернет-сайтах ТОВ «ГПП» «Акцент», ТОВ «Медіахолдінг «Репортер Запоріжжя» », центральному міському інформаційно-розважальному порталі «ЗаБор»; в ГО «Радіо На Дотик», «Соціальна взаємодія».