Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права національного університету "Запорізька політехніка". Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією:  доктор філологічних наук, професор Погребна В.Л., 7 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Островська Н.В., Скуртул Г.М, Хітрова Т.В., Панченко С.А.,  Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старший викладач Єськова К.В.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург»,  та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ФІЛІЯ ПАТ НСТУ  «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.