Наукові та науково-практичні заходи кафедри “Радіотехніка та телекомунікації”

Взаємодія з академічною спільнотою відбувається через активну участь викладачів у наукових та науково-практичних заходах. Представники кафедри беруть участь у роботі виборних органів МОН України, засіданнях спеціалізованих вчених та дисертаційних рад, здійснюють опанування та керівництво дисертаційними дослідженнями, а також виступають на конференціях і наукових засіданнях. Так, професор Піза Д.М. протягом багатьох років був членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій за відповідним фахом, з 2016 року – член Наукової ради МОН України, а також працював у науково-методичних комісіях за напрямами «Радіотехніка» та «Національна безпека» та в експертній раді МОНУ. Доцент Морщавка С.В. входив до складу науково-методичної підкомісії сектору 7 вищої освіти (НМК з інформаційних технологій, автоматизації та телекомунікацій, підсекція: 172 «Електронні комунікації та радіотехніка»).

Окремим напрямом співпраці є спільна наукова діяльність. Кафедра проводить дослідження з питань захищеності радіолокаційних, інформаційних і телекомунікаційних систем та підвищення їх параметрів; вивчення електрофізичних і електродинамічних властивостей метасередовищ та їхнього застосування у створенні нових радіотехнічних пристроїв; розробки моделей і алгоритмів для дистанційних наукових експериментів та освітніх програм у рамках проєктів Європейської комісії (Tempus/Erasmus: «DesIRE», «ALIOT», «BIOART» тощо).

У 2019-2024р. викладачі кафедри радіотехніки та телекомунікацій брали участь у міжнародних науково-практичних конференціях, серед яких:

-2024 IEEE 42nd International Conference on Electronics and Nanotechnology;

-2024 IEEE 17 th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering.

Крім того, кафедра була ініціатором та основним організатором міжнародної конференції на базі НУ «Запорізька політехніка» – Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій», 2010-2024р.

Шляхом проходження НПП міжнародних стажувань:

– Морщавка С.В. проходив стажування на факультеті комп’ютерних наук Католицького університету Льовену (Бельгія) протягом 2022–2024р. Приймав участь у 4х Tempus/Erasmus програмах.

– Самойлик С.С. отримав сертифікати про проходження міжнародного стажування «Week of practical collaboration with stakeholders “BioArt application for sustainable development»,2021; «Foundations of Computer and NetworkSecurity» within the 2022 Cybersecurity Summer Instructor Training Program under the USAID сybersecurity for CriticalInfrastructure in Ukraine, 2022.

Календар подій

КВІ 19
OPEN DAY від Запорізької політехніки
Незламний Хаб «Хортицький» 11:00
КВІ 05
OPEN DAY від Запорізької політехніки
Незламний Хаб «Титан» 11:00