Дуальна форма навчання на кафедрі “Фізична терапія та ерготерапія”
Дуальна форма здобуття освіти
Це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти (в інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору.
Переваги:
- Поєднання здобутих теоретичних знань з практичним досвідом роботи на одному чи кількох підприємствах, в установах чи організаціях.
- Збільшення шансів на отримання постійної роботи відразу після закінчення університету.
- Наявність до закінчення навчання стажу роботи, необхідного для подальшого професійного зростання, а також реалістичного бачення власного кар’єрного шляху.
- Можливості отримання стипендіального забезпечення та заробітної плати.
Законодавча база
Кабінет Міністрів України 29 квітня 2025 року ухвалив Постанову з розширення експериментального проекту із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров’я за дуальною формою здобуття освіти:
- До експерименту можуть долучитися приватні заклади охорони здоров’я, медзаклади в системі Міністерства оборони України навіть якщо вони не мають контракту з Національною службою здоров’я України.
- Участь відкрита для всіх закладів вищої освіти, що відповідають установленим критеріям.
- Пропускний бал розраховується не за всіма дисциплінами, а лише тими, що формують спеціальні компетентності фізичного терапевта/ерготерапевта або їхніх асистентів.
- Постанова дозволяє обіймати посаду фізичного терапевта або ерготерапевта студентам, які пройшли відбір для участі в ньому та мають досвід роботи на посаді асистента фізичного терапевта або асистента ерготерапевта не менше одного року.
- Студенти-учасники проекту проходять освітню програму на робочому місці під керівництвом досвідчених координатора та наставника.
Оформлення дуальної форми здобуття освіти
Спеціальність | Місце | Кількість кредитів ЄКТС | Графік навчання/роботи | Програма | Договори |
І7 Терапія та реабілітація І7.01 Фізична терапія | Лікувально-профілактичні установи та реабілітаційні відділення | Типові форми договорів |
Узгодження інформації за дуальною формою навчання
Відповідальні за організацію і провадження дуальної освіти

Ковальова Ольга Володимирівна
завідувач кафедри “Фізична терапія та ерготерапія”