17 жовтня 2017 року на порозі головного корпусу ЗНТУ відбувся урочистий захід з нагоди 90-річчя від дня народження засновника кафедри зварювання Попова Веніаміна Степановича, який з 1978 по 1993 рік очолював «Машинку». На свято завітали колишні і нинішні викладачі кафедри, а також випускники.

Відкривали меморіальну дошку Веніаміна Степановича Попова ректор ЗНТУ Сергій Бєліков, професор, доктор філософських наук, племінник Веніаміна Степановича Сергій Попов, який з 1980 року працює кафедрі зварювання, генеральний директор ПАТ «Запоріжтрансформатор» Ігор Клейнер, а також завідувач цієї кафедри Олександр Овчинников.

Своїми спогадами про Веніаміна Степановича ділилися колеги та випускники. Зі слів було зрозуміло, що це була видатна і дивовижна людина, яка багато чого навчила інших і зробила вагомий внесок у розвиток промисловості.

Скульптор Борис Чак зазначив, що створювати барельєф було дуже непросто, адже «скульптура – це не тільки зовнішня частина, важливо передати характер людини», – говорив скульптор. І ті, хто знали особисто Веніаміна Степановича, впізнали в меморіальній дошці свого вчителя та колегу.

Відомо, що за більш ніж 50 років кафедра випустила понад 3000 інженерів! Сьогодні кафедра динамічно розвивається, незважаючи на складні умови в промисловості . На кафедрі працюють п'ять докторів наук, сім кандидатів наук.

Після закінчення церемонії відкриття пам'ятної дошки всі гості вирушили на урочисте засідання кафедри «Обладнання та технологія зварювального виробництва».

Валентина Мартиненко,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ