Ви є тут

Головна

Запрошуємо до обговорення ОПП всіх зацікавлених стейкхолдерів. Чекаємо на ваші пропозиції за адресою kafedrazpn@gmail.com

Проєкт ОПП 052 до обговорення (PDF, 384 KБ)


Акредитація освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти за другим магістерським рівнем «Політологія» за спеціальністю 052 «Політологія»

З 23 по 25 вересня 2021 року на кафедрі загальноправових та політичних наук заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти за другим магістерським рівнем «Політологія» за спеціальністю 052 «Політологія»

Ознайомитися з програмою проведення акредитаційної експертиза можна тут (DOCX, 28 KБ)

Відкрита зустріч з ЕГ:

24 вересня 2021 року об 11.20
Веб-посилання: https://us04web.zoom.us/j/78906688212?pwd=bWQybUQxVVJGSEhNRjJkRk94L3d3dz09
Ідентифікатор конференції: 789 0668 8212
Код доступу: 2021


УВАГА!!!

Студентам першого курсу (рівень бакалавр та магістр) слід обрати для вивчення дисципліни із Каталогу вибіркових дисциплін Національного університету "Запорізька політехніка"  та написати відповідну заяву в деканаті юридичного факультету. Заяву необхідно подати до 21 серпня 2021 року.

https://catalog.zp.edu.ua


Альтернативна назва зображення

 


Відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана проф.,д-ра, керуючого директора CIVIC GmbH – Інститута міжнародної освіти, Олександра Бурки (м.Відень, Австрія). Тема лекції: "Моделюючі ігри. Освіта та тренінги для політики і суспільства". Своєрідним лозунгом стала фраза: "Залишайтеся на зв'язку та змінюйте перспективи!". 

Професор цікаво та з яскравами прикладами розповів про моделюючі ігри, їх широке розповсюдження, як ефективного методу вирішення проблем, використання серез більшості країн Європи. Моделюючі ігри користуються все більшою популярністю у різних сферах життя – від освіти в її найширшому розумінні до економіки та громадянського суспільства. У навчальних процесах люди всіх вікових груп охоче долучаються до інтерактивних та ігрових методів для отримання знань та розвитку нових компетенцій. В рамках моделюючих ігор здійснюється наближена до реальності симуляція передусім складних процесів переговорів та прийняття рішень. 
Моделюючі ігри завжди уможливлює готовність гравців доєднатися до відкритих навчальних процесів. Результат гри учасники визначають самі. Відтак тут доречний індійський вислів: "Скажи мені -і я забуду, покажи мені - і я запам'ятаю, дай мені зроби - і я зрозумію". 
Цей навчальний метод підходить майже для кожної вікової та професійної групи. Упродовж всієї моделюючої гри учасники беруть на себе роль дійових осіб та представників груп за інтересами. Все відбувається на фоні вигаданої, але близької до реальності вихідної ситуації – йдеться про так званий сценарій.
Олександр Бурка має величезний досвід організації, керівництва  та проведення моделювання для Гeте-Інститутів у Білорусії, Бельгії, Єгипті, Німеччині, Італії, Кіпрі, Латвії, Молдавії, Польщі, Румунії, Словаччини та Швейцарії.
Участь у лекції взяли студенти 1-4 курсів, магістратури спеціальності 052 "Політологія" та професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук.
Лекція вийшли надзвичайно цікавою, жвавою, студенти із захопленням брали участь у дискусії.

24 травня 2021 року відбулася довгоочікувана, цікава та захоплююча відкрита лекція, яку читали чарівні проф.док.хаб Кристина Гомулка та проф.док.хаб Малгожата Гаврицька ( Факультет управління та економіки, Гданська Політехніка, Польща) на тему: "Для чого ринок праці у Польщі потребує емігрантів?" У заході взяли участь близько   40 осіб, серед яких студенти 1-4 курсів, магістри, професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук та кафедра соціальної роботи. Лекція була дуже корисною, лаконічною та змістовною. Студенти та викладачі задавали цікаві питання та дискутували с професорами.


Кафедрою загальноправових та політичних наук, (проф. Арабаджиєв Д.Ю. та доцент кафедри Трипольська М.І.) під егідою ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив» спільно з Запорізькою обласною державною адміністрацією: заступником голови Русланом Шихановим, начальником Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артуром Бойко, директором Агенції регіонального розвитку Аскадом Ашурбековим 20 травня 2021 року о 10.00 год. в Запорізькій обласній державній адміністрації (пр. Соборний, 164) організовано «круглий стіл» на тему: «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України. Презентація результатів у Запорізькій області». 

Активними учасниками проєкту та заходу були студенти 1-4 курсів та магістратури спеціальності 052 "Політологія", які долучалися до дослідницької роботи в межах навчальної практики (обчислення субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу Запорізької області) та за результатами обговорення висловили пропозиції щодо внесення змін (доповнення) навчальної дисципліни «Євроінтеграційні реформи та децентралізація» темою практичного заняття «Теоретико-методологічні засади обчислення показників Індексу євроінтеграційного економічного поступу регіону». Залучення викладачів та здобувачів за ОНП 052 «Політологія» до даного проєкту підкреслює регіональний контекст, дослідницький компонент та специфіку освітньої прогами.
Захід проводиться за підтримки Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації в рамках проєкту, що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером проєкту в Запорізькій області є кафедра загальноправових та політичних наук Національного університету «Запорізька політехніка» та Агенція регіонального розвитку.
Під час заходу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2019 роки 
Так, за 2020 рік експорт товарів до країн ЄС становить $ 724,42 млн. Найбільші обсяги експорту запорізьких товарів припадали на Італію, Польщу, Німеччину, Австрію, Болгарію, Фінляндію.
За січень – лютий 2021 року експорт товарів до Європейських країн склав – $ 170,70 млн. У порівнянні з цим періодом минулого року обсяги торгівлі збільшилися на 40%.
Основними статтями експорту стали недорогоцінні метали та вироби з них, мінеральні продукти, продукти рослинного походження, жири та олії тваринного або рослинного походження тощо.
На завершення учасники круглого столу напрацювали низку пропозицій щодо підвищення рейтингу регіону за Індексом євроінтеграційного економічного поступу та його окремими показниками, подальші шляхи євроінтеграції Запорізької області.

 

19 травня 2021 року,в рамках Тижня «Відкритого Уряду» в Україні» віэдбулося засідання круглого столу «Жодного рішення для молоді без молоді». До нього долучилися посадовці обласної та районних адміністрацій, представники молодіжних громадських організацій і територіальних громад.
Модератор заходу, кандидат філософських наук, доцент кафедри "Загальноправових та політичних наук"  Національного університету «Запорізька політехніка» Владислав Владиславович Волобуєв повідомив, що метою круглого столу є обговорення вже наявного досвіду роботи з реалізації молодіжної політики в області і напрацювання механізмів та інструментів, які нададуть молоді більше можливостей активно долучатися до участі в процесах прийняття управлінських рішень.

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 26 квітня 2021 р. провели «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST» щодо можливостей навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах, молодіжних обмінів та волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ та випускниками Еразмус Мундус.

Студенти 1-4 курсів, магістратури спеціальності 052 "Політологія" та викладачі кафедри загально-правових та політичних наук взяли участь у заході через Zoom.

22 квітня 2021 року відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана професора Валентина Балюка (м. Люблін, Польща) на тему: "Польсько-українські відносини в умовах гібридних загроз безпеці у Центрально-Східній Європі після агресії Росії у 2014 р." У заході взяли участь близько 60 осіб, серед яких професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук, кафедри соціальної роботи, студенти 1-4 курсів та магістратури. Лекція виявилася цікавою, корисною, згодом перейшла у дискусію, студенти та викладачі охоче задавали хвилюючі питання професору, а він, в свою чергу, висловлював власну думку. Матеріали лекції будуть використанні в межах дисципліни: "Гібридні війни та локальні конфлікти".


24 березня 2021 року Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» організувала та провела регіональний захід, спрямований на забезпечення практичної реалізації пріоритету «згуртованої країни» у Запорізькій стратегії регіонального розвитку, яка вважається стратегічною метою формування регіональної політики в Україні. 

Координатором заходу виступив завідувач кафедри загальноправових та політичних наук, д.політ.н., доц. Дмитро Арабаджиєв, а модератором – доцент кафедри загальноправових та політичних наук, к.ю.н., доц. Маргарита Трипольська. Також у форматі Zoom до дискусії долучилися студенти спеціальності 052 Політологія НУ «Запорізька політехніка». Результати круглого столу обговорені на засіданні кафедри загальноправових та політичних наук та ухвалено рішення про оновлення певних освітніх компонентів дисциплін «Політичний аналіз і проноз» (бакалаврат) та «Євроінтеграційні реформи та децентралізація» (магістратура).
 Дискусія була організована як 8-й захід у рамках регіональних заходів Національної платформи "Діалог про мир та безпечну реінтеграцію".
Регіональна платформа "Запорізька стратегія регіонального розвитку 2027: як забезпечити соціальну згуртованість та єдність?" була розроблена у співпраці із Запорізькою обласною державною адміністрацією та Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України. Дискусія об’єднала 102 учасника, включаючи зацікавлені сторони та представників різних цільових груп:
- голова Запорізької обласної державної адміністрації та керівники департаментів обласної виконавчої влади
- Голови та представники територіальних громад (громади)
- депутати Запорізької обласної ради
- Лідери громадянського суспільства Запорізької області
- Директор Запорізького агентства регіонального розвитку
- Регіональний представник міжнародної організації (ООН Жінки)
- Провідні експерти в галузі соціальної згуртованості
- ЗМІ
Ключовим досягненням круглого столу стало те, що 33 офлайн-представники Запорізької обласної державної адміністрації та громадянського суспільства (13 жінок та 20 чоловіків), а також 79 учасників онлайн обговорення(у тому числі 52 представники ОТГ та 27 представників ОМС) актуалізували питання соціальної згуртованості та виявили готовність оновити Стратегію регіонального розвитку та стратегію усіх 67 громад Запорізької області з урахуванням цього питання.

 

Альтернативна назва зображення

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В рамках міжуніверситетської співпраці в березні відбулася гостьова лекція Рябініна Євгена Вадимовича к.політ.н., доцента кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Маріупольського державного університету для студентів спеціальності 052 «Політологія». Тема лекції «Питання індивідуальної свободи в умовах трансформації світового устрою». Дякуємо шановному лектору за насичену, цікаву та корисну лекцію. Новий формат співпраці сподобався студентам та викладачам. Далі буде!


 

Альтернативна назва зображення

10 лютого 2021 року відбулося розширене засідання Правління Українського Дослідницького Соціального Консорціуму (УДСК), де були присутні науковці НУ "Запорізька політехніка". До Наукової Ради УДСК від НУ «Запорізька політехніка» включено проректора, доктора технічних наук Шило Галину Миколаївну. Визначено як контактних осіб для координації наступних напрямків роботи: Соціологія; Проектний менеджмент (гранти, міжнародна співпраця); Комунікація (журналісти, PR, ІТ тощо); Арабаджиєва Д.Ю., д політ. н., завідувача кафедри загальноправових та політичних наук, Поповича В.М., д.філос. н., завідувача кафедри соціальної роботи та психології.

На порядок денний засідання правління були винесені такі питання:
1. Підведення підсумків роботи за 2020 рік
2. Положення про Наукову раду УДСК
3. Обрання членів Наукової ради УДСК
4. Пріоритети діяльності УДСК на 2021р
5. Різне
Серед пріоритетів діяльності УДСК на 2021 рік членами Правління найактивніше обговорювалися питання проведення спільних наукових досліджень з питань реформи децентралізації влади та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграційних реформ, цифрової трансформації та інші теми, які входять до спектру наукових інтересів викладачів кафедри загальноправових та політичних наук, напряму корелюють з метою та фокусом Освітньої Програми 052 «Політологія».

ОГОЛОШЕННЯ
До уваги студентів і викладачів!
Продовжується цикл запланованих заходів з питань забезпечення якості вищої освіти в нашому університеті та запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему "Розроблення освітніх програм. Основні вимоги".
Лекція буде проводитися 9 лютого 2021 року о 14:00 в онлайн-форматі.
Параметри підключення:
Ідентифікатор конференції: 873 2613 6016
Код доступу: 2021

ОГОЛОШЕННЯ
До уваги студентів і викладачів!
Партнер НУ "Запорізька політехніка" Холонський інститут технологій (ХІТ, м. Холон, Ізраїль) пропонує безкоштовні дистанційні курси англійською мовою у весняному семестрі (каталог додається). ПРОДОВЖЕНО РЕЄСТРАЦІЮ ДО до 3.02.2021. Додаткова інформація: https://www.hit.ac.il/en/rnd/Student_Exchange Студент може обрати для вивчення від 1 курсу. Бажаючих долучитися до курсів просимо контактувати з проф. каф. ПЗ Г.В. Табунщик (galina.tabunshchik@gmail.com).За умови успішного проходження відповідний курс може бути перезарахований в НУЗП.

ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до участі в анонімному анкетуванні студенти спеціальності 052 «Політологія». Анкети доступні тут


9 та 10 грудня відбулася лекція на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу» д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Володимира Бахрушина. Викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальнотсі Політологія були активними слухачами.

Основними питаннями, яким була присвячена лекція, були такі:

1. Поняття академічної доброчесності. Основні види порушень академічної доброчесності.

2. Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.

3. Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.

4. Поняття та види академічної відповідальності.

5. Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.

Лекція була цікавою та корисною. Колектив викладачів та студентство вдячні за інформацію.


 

Альтернативна назва зображення

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

27 листопада відбувся захід, що був організований громадською організаціює “ГРУПА ВПЛИВУ”. Викладачі кафедри загальноправових та політичних та студенти спеціальності Політологія взяли участь у заході “Вибори 2020. [Не]доступність політичних партій”. На заході було представлено результати моніторингу інформаційної доступності політичних партій на місцевих виборах 2020. Відбулося обговорення питань щодо залучення виборців до політичних процесів, стандартів доступності та інклюзивності для політичних партій, а також обговорено подальші плани для підвищення рівня участі людей з інвалідністю у виборах. У заході взяли участь українські та міжнародні експерти, представники громадських організацій, політичних партій.


 

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

6 листопада 2020 року відбувся захід, на який було запрошено викладачів кафедри загальноправових та політичних наук та студентів спеціальності 052 Політологія. Захід "Забезпечення поінформованого вибору під час місцевих виборів" провів журналіст-розслідувач Юрій Сидоров. Даний проект реалізують ГО "Медіавізія" та ГО "Запорізький центр розслідувань". Захід був цікавий, аналітичний, корисний!


ОГОЛОШЕННЯ

На кафедрі загальноправових та політичних наук в період з 28 по 30 жовтня 2020 року буде проходити акредитаційна експертиза ОП Політологія другого (магістерського) рівня вищої освіти. Відомості про самооцінювання освітньої програми наведено нижче. Програма проведення акредитаційної експертизи передбачає відкриту зустріч учасників освітнього процесу з експертною групою.
Відкрита зустріч з експертами: ID24455 Національний університет «Запорізька політехніка» 052 Політологія.
Час: 28 жовтня, 2020 16:30 - 17:30
Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/77911437839?pwd=RWlENzd2WEVVRzlDOGJ0RlVVdjk1UT09
Ідентифікатор конференції:779 1143 7839
Код доступа: 2020

УВАГА!!!

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину інформуємо, що освітній процес відповідно до наказу ректора з 15 жовтня  по 15 дистопада 2021 року для студентів організований з використанням дистанційних технологій навчання. Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи «Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші.


Альтернативна назва зображення

Продовжується плідна співпраця кафедри загальноправових та політичних наук та Молодіжного німецького центру Заммельзуриум та ЗОУНБ. 13 жовтня відбувся захід в рамках "Тижні Німеччини в Україні". Було відкрито витсавку "Злам на Сході", яка присвячена складному процесу обєднання Сходу і Заходу Німеччини. Запрошеним експертом виступив доцент кафедри загальноправових та політичних наук Волобуєв В.В., який розповів чим може бути корисним для України німецький досвід. На заході були присутні студенти спеціальності 052 Політологія, які були активнимми його учасниками.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу та у зв’язку із затвердженням галузевого стандарту запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота). Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2020. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.

проект ОПП

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота).Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2020. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.

проект ОПП


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою поглиблення знань щодо новел законодавства для місцевих виборів 2020 року у звязку з успішним впровадженням другого етапу реформи децентралізації кафедрою загальноправових та політичних наук у вересні 2020 року було проведено захід Регіональні політичні студії, з дотримання усіх карантинних вимог. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива бібліотека». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеними експертами Регіональних політичних студій були: Баришніков А.Г. к.ю.н., адвокат, експерт мережі публічного права та адміністрації UPLAN Центру політико-правових реформ, сертифікований ЦВК та IFES тренер з виборчого законодавства, член Ревізійної комісії ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив».


УВАГА!!!

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину інформуємо, що освітній процес відповідно до наказу ректора для студентів ІІ-IV курсів у період 01.09.20-14.09.20 р. організований з використанням дистанційних технологій навчання. Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи «Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші.


 

У квітні 2020 року відбулась дистанційна робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2020». Карантин не став перепоною на шляху до знань. Студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь у дистанційній роботі секції.

Залишаймося і вчимося вдома.


УВАГА!!!

З 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року в Україні запроваджений карантин, у зв'язку з чим відповідно до наказу ректора аудиторні заняття на юридичному факультеті змінили свій формат, а викладачі та студенти максимально переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи "Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»" чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші, забезпечуючи повноцінний освітній процес. Карантинні заходи стали для всіх викликом, але не перешкодою для ефективного освітнього процесу.

Деканат та куратори академічних груп готові постійно підтримувати зв'язок зі студентами, координуючи навчання.

Залишаймося і вчимося вдома.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу в лютому 2020 року було проведено анонімне анкетуванні студентів спеціальності 052 «Політологія». Результати показали наступне:

 

блок питань задоволені не задоволені залишити без змін висловили побажання
1 щодо надання інформації щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання у межах окремих освітніх компонентів 90 3 90 ---
2 щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії 75 --- 70 5
3 щодо розробки і перегляду освітньо-професійної програми 90 --- 80 5

Протокол 

РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою поглиблення знань щодо роботи органів державного управління та місцевого самоврядування в громадах кафедрою загальноправових та політичних наук у лютому 2020 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Моделювання» та «Тренінг». Модератором заходу була к.політ.н. Сергієнко Т.І... Запрошеним експертом Регіональних політичних студій була Оляніна Олександра Павлівна – регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України в Запорізькій області.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до участі в анонімному анкетуванні студенти спеціальності 052 «Політологія». Детальна інформація у кураторів груп.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

У грудні 2019 року з метою поглиблення знань щодо роботи в підрозділах органів державного управління та місцевого самоврядування кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід «Регіональні політичні студії». На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Моделювання» та «Тренінг». Модератором заходу була к.політ.н. Бабарикіна Н.А.. Запрошеним експертом «Регіональних політичних студій» був голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Запорізької обласної ради Майстро Д.М.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота).Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2019. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою підготовки фахівців із глибокими теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук у вересні 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Тренінг». Модератором заходу була к.філос.н. Попович Я.М. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій був Пятигорець Роман Миколайович – голова правління Запорізької обласної організації Комітету виборців України.


АКРЕДИТАЦІЯ БАКАЛАВРІАТУ

Успішно пройшла первинна акредитація бакалавріату за спеціальністю "Політологія" в період з 27 по 29 травня 2019 року

Детальніше


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

Альтернативна назва зображення

З метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук в травні 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Моделювання». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеним експертом «Регіональних політичних студій» був очільник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Ніколаєв В.А.


У квітні 2019 року успішно пройшла робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2019», де студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою підготовки висококваліфікованих фахівців та підтримки їх у працевлаштуванні кафедрою загальноправових та політичних наук у лютому 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Модератором заходу був к.філос.н. Волобуєв В.В. Запрошеними експертами Регіональних політичних студій були потенційні роботодавці, а саме: генеральний директор «MLS-group», к.соц.н. Кузьмичова Н.Ю., регіональний консультант Асоціації міст України, голова ГО «НЦПДІ», к.ю.н. Трипольська М.І. Захід було реалізовано через тренінгові технології.


В листопаді 2018 року студенти спеціальності «Політологія» мали багато цікавих, корисних та плідних зустрічей з топовими політичними діячами України.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В жовтні 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Дебати». Модератором заходу був к.філос.н. Волобуєв В.В. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій був народний депутат голова фракції Самопоміч Олег Березюк.


Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року студенти спеціальності «Політологія» здобули перемогу в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?».


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В травні 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Моделювання». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій була Юлія Паскевська голова правління ГО «Асоціація фахівців психологічної допомоги».


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року Інститут управління і права ЗНТУ дружньо та організовано провів "суботник". Викладачі та студенти всіх кафедр та спеціальностей разом створювали затишок на території біля  4-го корпусу універсистету.


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року проходило навчання у Школі молодого політика, яка була організована політичною силою "Сила людей", куди були запрошені студенти спеціальності "Політологія".


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В квітні 2018 року студенти спеціальності "Політологія"  проводили тренінг в якості сертифікованих тренерів. Студенти мають сертифікат тренера від CIVIC. Студенти розроблили сценарій моделюючої гри на актуальну тематику - європейська інтеграція України. Моделююча гра проводилась для школярів випускних классів на базі Євроклубу ЗОУНБ.


У квітні 2018 року успішно пройшла робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2018», де студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь.

 

В квітні 2018 року відбулася зустріч з керівництвом політичної сили "Сила людей". На зустріч були запрошені студенти спеціальності "Політологія" та викладачі кафедри загальноправових та політичних науке. Зустріч пройшла інтерактивно, студенти дізналися багато цікавої інформації.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

НА початку 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено Регіональні політичні студії. В рамках даного заходу відбувся майстер-клас від Надії Кузьмичової - генерального директора дослідницько-консалтингового агенства "MLS group" - на тему "Дослідження громадської думки". Зустріч була цікавою та корисною.


23 січня 2018 року відвідали зустріч у коворкінгу БПП Солідарність із народним депутатом Олександром Черненком.

 


В грудні 2017 року відбувся тренінг "Просування політичної участі жінок в Україні" під патронатом NDI, в якому взяли активну участь студенти спціальності "Політологія".

 


В грудня 2017 року відбувся Марафон Amnesty Internetional зі студентами-політологами.

 


На початку грудня 2017 року відбулася зустріч студентів спецільності "Політологія" із народним депутатом Сергієм Лещенком. Зустріч була цікавою та плідною.


НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР-МОДЕЛЮВАННЯ ДЛЯ РОЗБУДОВИ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Семінар-моделюівання «SHAPING – NEIGHBORHOOD» («Нові грані сусідства» 23-25.11.17 успішно пройшов. Даний семінар було проведено завдяки інституту міжнародної освіти CIVIC (The CIVIC-Institute) та інституту міжнародних відносин (The Institute for Foreign Cultural Relations, IFA) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Детальніше


16 листопада 2017 року Запорізький центр розвитку місцевого самоврядування провів зустріч із екс-міністром економіки Павлом Шереметою, в якому взяли активну участь студенти-політологи.


 

РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В рамках Регіональних політичних студій відбувся тренінг зі студентами спеціальності "Політологія". Запрошеними експертами були - Роман Писарєв директор Укртрансбезпеки та Сергій Сидоров журналіст-розслідувач.


В листопаді 2017 року Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування провів семінар "Громадська ініціатива та органи самоорганізації населення", куди були запрошені студенти спеціальності "Політологія" та викладачі кафедри загальноправових та політичних наук.

 

 


ШКОЛА ДЕБАТІВ

В листопаді 2017 року студенти спеціальності "Політологія" були запрошені до участі до Школи дебатів від політичної сили БПП "Солідарність". На даному заході дізналися багато цікавої та корисної інформації.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

На початку листопада 2017 року в рамках Регіональних політичних студій відбулася зустріч із Святослвавом Бабілею з координатором Південно-Східного регіону ВГО "ОПОРА". Студенти спеціальності "Політологія" дізналися багато корисної інформації від практика виборчого процесу.


29 жовтня 2017 року відбулися Перші місцеві вибори у обєднаних громадах  Запорізької області. Cтуденти спеціальності "Політологія" проводили exit-poll.


На початку жовтня 2017 відбувся тренінг для студентів спеціальності "Політологія", який провела очільниця Центру громадянстких свобод Олександра Романцова.

 


У вересні 2017 року викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності "Політололгія" були запрошені до участі в програмі "Знак питання" на ЗОДТРК.


На початку вересня 2017 року студенти спеціальності "Політологія" брали участь у заході організованому політичною силою "Сила людей", де головним спікером був Олександр Солонтай.


Студенти спеціальності «Політологія»  мали практику у волонтерській діяльності. Вже неодноразово деякі з наших студентів разом із профкомом студентів, докторантів та аспірантів ЗНТУ приймали участь у співорганізації та безпосередній участі на Дні Донора в нашому чудовому університеті.

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Волонтерська практика студентів-політологів ЗНТУ_2016.jpg


КУЛЬТУРНЕ ДОЗВІЛЛЯ

H:\sasha2\Саша\Студенти групи Ю216 на виставі у театрі Магара_Посольство Німеччини в Україні_27042017.jpg

Політолог повинен бути всесторонньо розвинутою людиною, тому 27 квітня 2017 року, студенті Ю-216 відвідали виставу в театрі імені Магара, яку організувало Посольство Німеччини в Україні. Вистава була дуже цікавою та дала змогу наблизитися до культури Європи.


АКТИВНА ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ

C:\Users\Дима\Desktop\17858677_1102808349823934_226736985_o.jpg

9 квітня 2017 року відбувся ІІІ фестиваль "Запоріжжя - місто з яйцями". Цей фестиваль, розпочався з флеш-мобу “Крапанка zp”на Алеї Слави, в якому мали змогу прийняти участь наші студенти!

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Фестиваль_Запоріжжя місто з яйцями_8-9042017.jpg

 


29 березня 2017 року відбулася презентація результатів дослідження на тему "Особливості впровадження реформи децентралізації в Запорізькій області" від агенції IRG, на яку були запрошені викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності "Політологія". Тема дослідження є актуальною та цікавою для викладачів та студентів.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В гості до студентів спеціальності "Політологія" завітала генеральний директор дослідницько-консалтингової компанії "MLS group - дослідження та консалтинг". 15 березня 2017 р. відбувся захід, на якому студенти дізналися багато цікавивих історій та корисних нюансів про підготовку, реалізацію та презентацію  досліджень від практика в дослідницькій галузі - Кузьмичової Надії Юріївни. Студенти виявили щиру зацікавленість до участі у майбутніх проектах "MLS group - дослідження та консалтинг". Зустріч була цікавою та результативною.


ФЛЕШ МОБ ВІД СТУДЕНТІВ ПОЛІТОЛОГІВ

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Флешмоб_на захист виборчих прав переселенців_площа ОДА_14032017_4.jpg

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Флешмоб_на захист виборчих прав переселенців_площа ОДА_14032017.jpg

У Запоріжжі 14 березня 2017 року, відбувся пісенний флеш-моб на підтримку захисту політичних прав переселенців. Громадські активісти та наші студенти-політологи зібрались на площі Героїв Майдану біля Запорізької ОДА і театралізованою акцією намагались привернути увагу до проблеми, що стосується 4% виборців України. Під час театралізованої акції учасники акції вибудували живу мапу України з людей, а за допомогою пісні продемонстрували відсутність голосу у вимушених переселенців та неможливість на даний час для них співати разом з усією Україною. Висновком якої було те, що Кожен голос впливає!


В перших числах березня 2017 року найталановитіші студенти групи Ю-215 мали змогу вирушити до Миколаєва на Театральні студії, де проходив мега цікавий та повчальний тренінг з театрального майстерства. Студенти отримали знання з театрального майстерства, змогли відчути себе у шкурі режисера. Також відвідали театральну постанову німецькою мовою.

H:\sasha2\саша2\Театральні студії_Миколаїв_березень2017_3.JPG


24 лютого 2017 року відбулось засідання Правління молодіжної організації Заммельзуріум. На ньому були присутні студенти груп Ю-215 та Ю-216 . Обговорювались питання участі студентів у різноманітних заходах спрямованих на вивчення німецької мови, перспективи розвитку у різних галузях, як творчих, так і наукових. Найбільш старанні учні, за сприянням організації, мають змогу відвідати Німеччину.

H:\sasha2\Саша\Засідання Правління молодіжної організації Заммельзуріум_24022017.jpg

 


23 лютого 2017 року студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри загальноправових та політичних наук стали учасниками прямого ефіру, на телеканалі «Запоріжжя» на програмі «Знак питання». Викладачі були запрошеними експертами програми. Обговорювались гострі соціальні проблеми та шляхи їх вирішення, кожен в студії мав право голосу, та міг висловити свою думку чи пропозицію.

H:\sasha2\Саша\Знак питання_ЗОДТРК_Запоріжжя_23022017_2.jpg

 


КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

В лютому 2017 року відбувся круглий стіл, в якому взяли участь студенти спеціальності «Політологія». 

Детельніше


КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.012\НАстя\Круглий стіл з децентралізації_грудень2016_Запорізький медіа центр.jpg

В грудні 2016 року на Круглий стіл присвяченому реформі децентралізації були присутні студенти-політологи. Наші студенти здобули корисні та цікаві зання. Результати реформи децантрелізаціі в області озвучили на круглому столі представники влади та асоціації міст України. У цьому році в Україні з'явилося 16 нових громад, тепер їх в області 23.


У грудні 2016 року до нас завітав відомий політтехнолог Роман Пятигорець. Були присутні студенти груп Ю-216 и Ю-215. Спочатку Роман розповідав історію свого шляху в арену політтехнології, потім ділився цікавими секретами та особистими думками. Наприкінці кожен мав змогу поставити запитання, завдяки цьому це не була просто лекція, це була жива розмова з майбутнім поколінням політологів.

H:\sasha2\Саша\політичні студії з відомим політтехнологом Романом Пятигорцем_грудень2016_ЗНТУ.jpg

 


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

H:\sasha2\Саша\політичні студії з заступником голови ОДА Едуардом Гугніним_грудень 2016_ЗНТУ3.jpg

На початку грудня 2016 року, студенти нашої спеціальності на регіональних політичних студіях, мали змогу особисто зустрітися з заступником голови ОДА Едуардом Гугніним. Едуард Анатолійович охоче розповів про свій тернистий шлях. Як до представника влади, у студентів було багато запитань, на які він люб’язно відповів. По закінченню часу також мали змогу особисто поспілкуватися з Едуардом Гугніним. Сподівємося на нові зустрічі!


КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

На даному заході були присутні студенти спеціальності "Політологія". У листопаді 2016 року відбувся круглий стіл з децентралізації за участю екс-премєр-міністра федеральної землі Саксонія професора Георга Мільбрадта. На зустрічі у Запорізькому медіа-центрі були присутні представників влади, громадськості та ЗМІ з Георгом Мільбрадтом, екс-прем’єр-міністром Федеральної землі Саксонія, екс-міністром фінансів федеральної землі Саксонія, професор технічного університету Дрездену. Метою візиту пана Мільбрадта до Запоріжжя було ознайомитися з ходом реалізації реформи децентралізації та поділитися досвідом реформування цього напрямку у Німеччині. Студенти-політологи отрималі багато цікавої та актуальної інформації


Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.048\НАстя\Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції_листопад2106_Класичний приватний університет4.jpg

У листопаді 2016 року відбувся Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції. Зустріч з студентами та військовослужбовцями пройшла на одному диханні, дуже цікаво, динамчіно. Тема безпеки, інформаційної стратегії та розвитку відносин України з Євроатлантичним Альянсом дійсно сьогодні набирають іншого змісту і всім зрозуміло, що тільки колективне об"єднання європейських держав навколо цих основних приоритетів, дозволить забезпечити мир та впевненість у завтрашньому дні.


Під час тернінгу з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.187\НАстя\Під час тернінгу з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи_листопад2016_ЗНТУ4.jpg

У листопаді 2016 року відбувся тренінг з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи, який провів Арабаджиєв Дмитро Юрійович - громадський консультант ВГО «ОПОРА» у Запорізькій області, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри загальноправових та політичних наук ЗНТУ та співголова координаційної ради.

 


28-30 жовтня 2016 року у м. Києві відбувся навчальний захід від політичної партії Демократичний Альянс, під назвою «Академія політичної освіти». Учасники заходу академії мали змогу в рольовій грі самостійно створити політичну організацію, розробити план її роботи з новими членами, дізнатись про фандрайзинг та особливості діяльності структурних підрозділів організації. Молодь познайомилась із засадами християнської демократії та прийняла активну участь в обговоренні перспектив цієї політичної ідеології в Україні.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Академія політичної освіти_Київ_28-30102016.jpg

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Сертифікат_Макарчук.jpg


У вересні 2016 року відбувся тренінг з моделюючих ігор разом з шановними професорами - Діонісі Ніколов та Герберт Нар. Активну участь брали студенти спеціальності Політологія та викладачі кафедри ЗПН. Студенти мали змогу прийняти участь в моделюючих іграх та засвоїти важливу інформацію від німецьких професорів.

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.365\НАстя\Під час тренінгу з моделюючих ігор разом з професорами з Німеччини Діонісі Ніколов та Герберт Нар_Міжнародний інститут CIVIC_Запоріжжя_Дом Макса Гранта_вересень20163.jpg


У вересні 2016 року студенти-політологи були присутні на заході, що присвячений розвитку громадянського суспільства Проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки обговорили учасники засідання «круглого столу», що відбулося в Запорізькому медіа-центрі. За словами доктора політичних наук, завідувача кафедри загальноправових та політичних наук Запорізького національного технічного університету Дмитра Арабаджиєва, програма визначатиме практичні форми, способи та механізми реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства та матиме комплексний характер

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.443\НАстя\Координаційна Рада розвитку громадянського суспільства_вересень2016_Запорізький медіа центр.jpg

 


Наші студенти вміють не тільки добре вчитись та працювати, а й відпочивати. Це була чудова поїздка на базу відпочинку Запорізького національного технічного університету у селі Сосновка, разом із профкомом студентів аспірантів та докторантів ЗНТУ. Там ми отримали неймовірний заряд бадьорості на навчання, та купа позитивних емоцій .

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\студенти-політологи під час дозвілля2.jpg

 


У травні 2016 року відбулась Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні -  Романом Ващуком, на якій були присутні студенти-політологи. Посол Канади в Україні обрав для спілкування громадську медіа-платформу. Освічений, розумний, обізнаний та принциповий Роман Ващук відкрив серця запоріжців, щиро, та не трівіально відповідав на всі запитання громадських діячів, експертів, науковців, з почуттям гумору, такту та доречності.

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.916\НАстя\Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком_травень2016_Запорізький медіа центр2.jpg

 


24 та 25 травня 2016 року у Культурному центрі «МазальТоф» відбулась гра kuk туди – kuk сюди  на тему: "Гра-моделювання для німецької меншини". Під час семінару, пройшла гра-моделювання, вихідним моментом якої, були вибори нового голови та спільна розробка заявки для участі в конкурсі Федерального відомства у справах меншин за кордоном. Захід проводили політологи, шановні гості з Німеччини, доктори політичних наук Діонісі Ніколоф та Хендрік Нар. Кожен з учасників отримав певну  роль, під час якої, він повинен був уявити себе на місці вигаданої людини, за для отримання певного досвіду. Під час цього заходу високого рівня політичної культури, кожен учасник мав змогу побути в ролі людей які намагаються виправити проблеми меншин, та дізнатись, що означає політика й побачити  з різних точок зору, мали змогу підняти свою майстерність у вирішенні складних питань. Захід здійснювався за підтримки товариства німецької культури «Відродження», CIVIC - Інститут міжнародної освіти, Міністерство закордонних справ ФРН.

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Під час тренінгу з моделюючих ігор разом з професорами з Німеччини Діонісі Ніколов та Герберт Нар_Міжнародний інститут CIVIC_Запоріжжя_Дом Макса Гранта_вересень20165.jpg


З 25 по 29 березня 2016 у м. Кривий Ріг проходила весняна виборча школа Election Camp. Учасники отримали інтенсивний курс навчань у семінарсько-тренінговому форматі та низку практичних занять, які були практично застосовані 27 березня під час позачергових виборів міського голови Кривого Рогу.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Election camp вибори міського голови_Кривий Ріг_2016.jpg

 

 

 


21 березня 2016 року у місті Запоріжжя відбувся Антикорупційний форум, головним спікером якого був голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі. Концертний зал був переповнений, на форум прийшли сотні людей, серед яких були студенти нашого вишу. Студенти політологи мали змогу не тільки бути слухачами, але й приймали активну участь у підготовці до заходу.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Студенти-політологи ЗНТУ організовують Антикорупційний форум М.Саакшвілі_2016_Запоріжжя3.jpg

 


1 вересня 2015

H:\sasha2\Саша\студенти-політологи група Ю-515_2015.jpg

Перше версня перших політологів!!!

VIVERE EST COGITARE