Ви є тут

Головна
Кафедра нарисної геометрії і креслення як підрозділ вищого навчального закладу існує з 1930-го року, коли індустріальний технікум був реорганізований в інститут сільськогосподарського машинобудування.
Кафедра нарисної геометрії і креслення - це перша загальноінженерна кафедра, з якої починається шлях вчорашніх школярів у світ техніки, у світ виробництва. Лише досконале володіння образною мовою техніки є основою і запорукою подальшого успішного оволодіння складним і об'ємним арсеналом знань решти загальноінженерних та спеціальних дисциплін.
Після Великої Вітчизняної Війни першим завідувачем кафедри був доцент Украінцев С.П. (1944-1954). Пізніше, в різні роки її очолювали: ст. викладач Мозговий І.В. (1954-1957), ст. викладач Булат П.Ф. (1957-1973), доцент Виноградов Ю.О. (1973-1996). З 1996-го року по 2011-й кафедру очолював доцент Гавров Є.В. З 2007 року по 2016 рік кафедру НГІКГ очолював доцент Сумський В.І. Зараз обов'язки завідувача кафедри виконує професор Шаломєєв В.А.
У семидесятих-вісімдесятих роках минулого століття на кафедрі склався великий та працелюбний колектив, традиції якого підтримуються і в сьогоднішні нелегкі часи. В ті часи на кафедрі працювало 24 викладача і 7 осіб навчально-допоміжного складу.
Щорічно на кафедрі проводяться олімпіади з нарисної геометрії та інженерної графіки. Переможці кафедральних олімпіад неодноразово брали участь у республіканських олімпіадах й не раз потрапляли в число призерів. Студентські роботи з комп'ютерної графіки, виконані під керівництвом доцентів Нотича О.А. і Пугачова Г.О. займали призові місця на республіканських конкурсах студентських робіт.
У 1976 році кафедрі було доручено проведення республіканської олімпіади студентів з нарисної геометрії, з чим кафедра успішно справилась.
У 1977 році кафедра виступила з ініціативою організації курсів підвищення кваліфікації вчителів шкіл міста і області. Ініціативу підтримав Запорізький інститут удосконалення вчителів. Курси були створені і функціонували майже 20 років. Заняття на курсах проводили досвідчені викладачі кафедри, для вчителів видавались методичні посібники.
Разом з Запорізьким інститутом удосконалення вчителів була організована у 1978 році перша обласна олімпіада школярів з технічного креслення, яка по цей час проводиться щорічно.
Протягом 15-ти років кафедра була базовою серед кафедр навчальних закладів Запорізької області всіх рівнів акредитації, що свідчить про заслужений авторитет її колективу та керівництва.
Кафедра бере участь у такій важливій справі, як підготовка фахівців на англійській мові. Цю роботу з успіхом виконували доц. Суханов Ю.В. і викладач Самойленко Н.І., Бірюлінцева А.І., а зараз старший викладач Бажміна Е.А.
У 1985-87 роках доцент Суханов Ю.В. застосував програмовувані калькулятори при побудуванні перспективних зображень у курсі ОХК.
У 1987 році доцент Пугачов Г.О. на саморобному комп'ютері РК-86 реалізував розв'язання задачі на побудову лінії перетину двох площин. У 1988 році ректоратом було виділено приміщення для використання його як класу програмованого навчання. У класі було обладнано 12 робочих місць з програмовуваними калькуляторами і встановлено три ПЕОМ РК-86, виготовлених доцентом Пугачовим Г.О. зі своєї ініціативи при підтримці доцентів Гаврова Є.В. і Коваленка І.І.
У 1988-90 роках клас був укомплектований 6-ма промисловими ПЕОМ "Електроніка 0585" та 4-ма плотерами.
У 1996 році здійснюється перехід на більш досконалі машини "Електроніка 1841" і ІВМ-ХТ. Починається підготовка методичних вказівок та впровадження в навчальний процес сучасної системи автоматизованого проектування "АutoCAD". Тим більше, що з 1998 року міністерство освіти передбачило у навчальних програмах вивчення комп'ютерної графіки. 
З 1999 року кафедра під керівництвом доц. Пугачова Г.О. розпочато широке використання комп'ютерної техніки в навчальному процесі. Розроблено комплекс методичних вказівок для оволодіння комп'ютерною графікою на основі сучасних графічних систем "АutoCAD2002".
З початку нового століття комп'ютерний клас кафедри був обладнаний робочими станціями AMD Athlon II X2, Intel Pention IV і сервером ПК Рома Pention ІІІ, змонтована локальна мережа та вихід до Іnternet. Створені відеокурси для студентів з вивчення графічних систем "АutoCAD13",  "Sоlid Works 2013" (Бажміна Е.А.) і "Компас 16" (Лютова О.В.).
Незважаючи на високий рівень завантаження навчальними справами, викладачі кафедри приділяють велику увагу і науково-дослідній роботі. Публікують статті в наукових виданнях, беруть участь у республіканських та міжнародних конференціях. Викладачами кафедри надруковано понад 360 наукових робіт з окремих розділів нарисної геометрії й креслення, методиці викладання дисципліни, машинній графіці, а також у фахових галузях. 
За успіхи в науковій та навчально-методичній роботі кафедра неодноразово нагороджувалась почесними грамотами. Такими ж грамотами відзначились викладачі кафедри, доценти: Гавров Є.В., Хохлов В.П., Сумський В.І., Пугачов Г.О. Доцент Виноградов Ю.О. був нагороджений Почесною грамотою Міністерства вищої освіти УРСР, знаком "Відмінник народної освіти УРСР", грамотою Міністерства вищої освіти УРСР нагороджений також ст. викладач Шурло В.І. Доцент Гавров Є.В. був нагороджений знаком "Відмінник ОСВІТИ України" та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Доценти Сумський В.І., Пугачов Г.О., викладач Брикова Н.О. були нагороджені нагрудними знаками "За бездоганну працю".
Сьогоднішній склад кафедри - це професор Шаломєєв В.А., доценти Лютова О.В., Бережний С.П., старші викладачі Бажміна Е.А., Бовкун С.А., Скоробогата М.В., Корнієнко О.Б., навчально-допоміжні працівники: старший лаборант Хижняк Ю.В., провідний фахівець Вергун О.М., провідний інженер Кот Г.А.
Цей колектив кафедри вірить у майбутнє кафедри, факультету, університету і розуміє, що головною умовою реальності цього майбутнього є молоде покоління. Підготовка такої зміни - одне з найважливіших завдань колективу.