Ви є тут

Головна

Наприкінці 50-х та на початку 60-х років у Запорізькому регіоні почала інтенсивно розвиватися радіоелектронна промисловість. В цей час були створені потужні радіозаводи «Радіоприлад» та «Іскра», а також заводи, що відносилися до Міністерства електронної промисловості (заводи «Гамма» та «Перетворювач»). У зв'язку з цим виникла потреба у фахівцях з вищою освітою радіотехнічного профілю (підготовку технічних фахівців здійснював Запорізький радіотехнікум).

У 1968 р. від електротехнічного факультету були відокремлені спеціальності електротехнічного профілю, які увійшли до новоутвореного факультету електронної техніки, основу якого поклали три кафедри радіоелектронного спрямування: радіотехніки, мікроелектроніки, конструювання та технології виробництва радіоапаратури. Першим деканом факультету електронної техніки було обрано к.т.н., доц. Волошинова В.П. Колектив факультету здійснював підготовку фахівців за трьома спеціальностями: «Радіотехніка», «Мікроелектронні прилади», «Конструювання та виробництво радіоапаратури».

У різні роки факультетом керували к.т.н, доценти Коновальчук А.С., Лізунов С.І., д.т.н., професор Піза Д.М., а з 1999 року факультет очолює к.т.н. Кабак В.С.

Впродовж своєї історії факультет двічі змінював назву. Так, спочатку, наприкінці 80-ч років, факультет було перейменовано на радіоприладобудівний. В першу чергу, це було зумовлено необхідністю розширення номенклатури спеціальностей факультету, оскільки бурхливий розвиток інформаційних технологій вимагав підготовки фахівців з комп'ютерної інженерії та комп'ютерних наук.

Відповідно у 1990р. на кафедрі конструювання та виробництва радіоапаратури була відкрита перша спеціальність цього напряму – «Програмне забезпечення автоматизованих систем», у 1992р. на кафедрі радіотехніки почали підготовку фахівців за спеціальністю «Комп'ютерні системи та мережі», а у 2000р. відкрита ще одна спеціальність цього бакалаврату – «Спеціалізовані комп'ютерні системи».

Наприкінці 2000 р. кількість студентів денної та заочної форми навчання, які здобували освіту на радіоприладобудівному факультеті перевищила 2000 осіб. Відповідно у 2001р було прийнято рішення про розділення факультету на два факультети, один з яких залишився за тією ж назвою – радіоприладобудівний і до складу якого відійшли класичні спеціальності радіоелектронного напряму, а другий факультет отримав назву факультету інформатики і обчислювальної техніки. На базі двох факультетів було створено інститут радіоелектроніки і інформатики.

Таке рішення дозволило продовжити розвиток обох факультетів і суттєво збільшити номенклатуру спеціальностей за яким здійснюється підготовка майбутніх фахівців.

Зокрема, у 2001р на кафедрі радіотехніки відкрита спеціальність «Системи захисту від несанкціонованого доступу», що забезпечило можливість підготовки фахівців у галузі захисту інформації. У 2003 році цей напрям доповнився ще однією спеціальністю «Захист інформації в комп'ютерних мережах», що дозволило створити новий науковий напрямок «Захист інформації в телекомунікаційних, інформаційних та комп'ютерних системах та мережах», а професорсько-викладацький склад сконцентрувати на кафедрі захисту інформації, яка заснована у 2006 р.

Відповідно до спільного рішення голови Запорізької ОДА, голови Держкомзв'язку та інформатизації України у 2004 р. кафедрою радіотехніки ліцензована спеціальність «Інформаційні мережі зв'язку», а на кафедрі мікроелектроніки у цьому ж році розпочата підготовка фахівців з спеціальності «Якість, стандартизація та сертифікація».

Враховуючи більш визначену спрямованість спеціальностей факультету на напрями у галузі радіоелектроніки , інформаційних та телекомунікаційних систем у 2012 р. факультет було перейменовано на факультет радіоелектроніки та телекомунікацій.

Також були змінені назви базових кафедр, які більш точно відображують наповнення і спрямування спеціальностей факультету відповідно до тенденцій і сучасного стану науки і техніки.

На сьогодні факультет має у своєму складі чотири профілюючих кафедри: «Мікро- та наноелектроніка», «Інформаційні технології електронних засобів», «Захист інформації», «Радіотехніка та телекомунікації».

Ці кафедри готують фахівців з восьми спеціальностей:

  • «Мікро- та наноелектронні прилади та пристрої»;
  • «Якість, стандартизація та сертифікація» (підготовку фахівців з обох спеціальностей здійснює кафедра мікро- та наноелектроніки);
  • «Радіоелектронні апарати та засоби»;
  • «Інтелектуальні технології мікро системної радіоелектронної техніки» (підготовку фахівців з обох спеціальностей здійснює кафедра інформаційних технологій електронних засобів);
  • «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки»;
  • «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» (підготовку фахівців з обох спеціальностей здійснює кафедра інформаційних технологій електронних засобів);
  • «Радіотехніка»;
  • «Інформаційні мережі зв'язку» (підготовку фахівців з обох спеціальностей здійснює кафедра інформаційних технологій електронних засобів);

Окрім профілюючих кафедр до складу факультету входить також загальноосвітня кафедра прикладної математики.

Випускники факультету працевлаштовуються як на провідних підприємствах регіону, серед яких можна виділити ВАТ «Мотор-Січ», ЗМКБ «Прогрес», казенне підприємство НПК «Іскра», Запорізька філія ВАТ «Укртелеком», Запорізька філія МТS, ВАТ «Хартрон-Юком», ВАТ «Запоріжсталь», Запорізька АЕС, так і на великій кількості підприємств приватної форми власності.