Ви є тут

Головна

На сьогоднішній день однією із переліку переваг технічного закладу вищої освіти перед іншими є можливість реалізації інжинірингових рішень на технічних майданчиках, в тому числі і для студентів. До числа таких освітньо-інженерних проектів можна віднести «Formula Student», головним завданням якого для студентів є самостійно спроектувати, зібрати і представити болід класу SAE. Даний проект вважається студентською Формулою-1. У ньому беруть участь понад 500 команд від провідних технічних вузів світу. В Україні в цій програмі приймають участь Одеський національний політехнічний університет та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Наш університет теж є політехнічним, тому кафедра ОТЗВ вирішила брати участь у цій програмі. Перш за все, ця інжинірингова програма пов'язана із транспортними технологіями, автомобілебудуванням. Тому, активну участь беруть кафедра транспортних технологій на чолі із Турпаком Сергієм Миколайовичем та кафедра автомобілів на чолі із Сосик Андрієм Юрійовичем.

25 вересня 2020 року представник ініціативної групи Овчинников О.В. провів переговори із проректором з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського доктором технічних наук професором Пасічником Віталієм Анатольовичем, результатом яких стала домовленість про участь в програмі «Formula Student» кафедр нашого НУ «Запорізька політехніка» та була розроблена детальна дорожня карта по вирішенню організаційних питань. Віталій Анатолійович відмітив, що таке славетне місто, як Запоріжжя, яке налічує ряд підприємств по ремонту та виготовленню авто- та авіадвигунів, неодмінно повинно бути учасником цього освітньо-інженерного проекту.

Так як ця програма передбачає Міжнародні інжинірингові змагання, необхідне вирішення ряду питань стосовно дизайну болідів, економіки, організації міжнародних відносин, підготовки спортсменів, що дозволяє задіяти всі інноваційні проекти нашої славетної Машинки.