1 червня відбувся Фестиваль «Мрії здійснюються у Запорізькій політехніці» — освітньо-розважальний захід Дитячо-юнацького наукового університету «Запорізька політехніка», присвячений Дню захисту дітей.

У цей день майданчик Запорізької політехніки був наповнений яскравими вокальними та хореографічними виступами вихованців Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району, які розігріли серця та додали енергії усім присутнім. Веселі руханки від БФ «Голоси дітей» та нашого студентського самоврядування подарували багато усмішок та радості.

У парковій зоні розгорнулась крута локація туристичного напряму «В'язання вузлів». Комунарський районний центр молоді та школярів і Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» розгорнули локації зі STEM-майстер-класами та «IQ-зоною», де діти брали участь в інтерактивах та керували роботами-сумоїстами.

На локаціях кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок «Робо-кари Micro:bit» та «Мехатроніка з Fischertechnik» діти знайомились з можливостями автоматизації, застосуванням інформаційних технологій та програмування.

Факультет інформаційної безпеки та електронних комунікацій підготував локацію «КіберЕРА», де за допомогою індикатора потужності електромагнітного кола учасники шукали випромінювач радіосигналу, а потім розгадували шифр від сейфа, де знаходився випромінювач.

На локації Інжинірингової школи «Ноосфера» відвідувачі знайомилися з роботою 3D-принтерів та поринали у світ доповненої реальності.

Запорізький обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» підготував локацію науково-дослідного напряму «Мала Академія Наук», на якій знайомили з експозицією досягнень вихованців, розкриваючи інженерний та дослідницький потенціал відвідувачів.

Школа комп'ютерної майстерності провела експрес-курс зі складання персонального комп'ютера, без якого ніхто вже не уявляє свого життя. Яскраві роботи вихованців гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва були презентовані на виставці фестивалю.

За перебігом подій фестивалю слідкували молоді журналісти з гуртка журналістики «KIDS UNITED» ЗПО «КРЦМтаШ».

Ми співали патріотичні пісні, читали зворушливі вірші, малювали мрії крейдою на асфальті, робили численні креативні фото, брали участь у лотереї. Було багато призів та подарунків — дітвора отримала сувеніри від Запорізької політехніки, набори для творчості від торговельної фірми «Антошка», оригінальні солодощі від кондитерської «Granaio» та мережі супермаркетів «Сільпо».

А ще вручили сертифікати найактивнішим учням гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету та переможцям конкурсу соціальної реклами, який започатковано кафедрою маркетингу і логістики Запорізької політехніки.

Свято було сповнене позитивних вражень, сміху. Дітей пригощали солодкою цукровою ватою від Благодійного фонду «Покоління майбутнього», рятували від спеки та спраги завдяки підтримці компанії «Єдина доставка води».

У цей суботній день ми подарували дітям гарний настрій, фестиваль став гарною нагодою для спілкування, веселощів, фізичної активності, розширення світогляду, опанування нових знань та практичних навичок. Ми довели — мрії здійснюються в Запорізькій політехніці!

А сьогодні ми відкрили двері нашого університету знову. У нас почалися Канікули із Запорізькою політехнікою: екскурсії, інтерактиви, конкурси та змагання — ще більше вражень і нових знайомств.