Другий день (5 липня) II міжнародної конференції Twinning UK-Ukraine 2024 «Роль університетів у повоєнному відновленні України» проходив в гостинних стінах Університету Вістула, Варшава. На цій конференції Запорізьку політехніку представляли проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Валерій Наумик та керівниця центру інтернаціоналізації та міжнародного співробітництва Аліна Казурова.

Програма конференції була насиченою цікавими й інформативними виступами. Засновник ініціативи Twinning, голова Cormack Consultancy Group Чарльз Кормак виступив з вітальним словом і підсумував досягнення дворічної співпраці. Заступник міністра освіти і науки України Михайло Вінницький розповів про виклики вищої освіти під час повномасштабного вторгнення та стійкість академічної спільноти. Питанню сталого розвитку вищої освіти України в умовах війни присвятили свої виступи радниця-уповноважена Президента з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, голова Universities UK International, директорка Сент-Ендрюського університету Дам Саллі Мепстоун і директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.

Історіями успішної співпраці поділилися університети-учасники Twinning, а директор британсько-української ініціативи Олександр Смирнов розповів про досягнення та виклики під час запровадження програм подвійних дипломів — зараз вже 10 університетів-побратимів отримали можливість реалізовувати такі програми.

Конференція також охоплювала панельну дискусію щодо ролі та внеску, який можуть зробити університети у відновлення, реконструкцію та модернізацію України, а також обговорення кращих практик всебічної підтримки, яку надають британські університети своїм українським партнерам.

Підсумував роботу конференції, директор департаменту науки та інновацій управління закордонних справ, співдружності та розвитку Мартін Кушинг, Велика Британія.

Участь у цій конференції стала прекрасною нагодою побачитись з колегами з Університету Кардіффа — проєктним менеджером Міжнародного відділу Мішель Сміт та професором Керол Фезерстон, керівником науково-дослідної теми «Сталий транспорт та аерокосмічна галузь» — і обговорити ідеї для подальшої співпраці між нашими університетами, які є побратимами в межах програми Twinning.

Висловлюємо щиру подяку голові Cormack Consultancy Group Чарльзу Кормаку за фантастичну ініціативу, завдяки якій ми отримали не просто нових партнерів, а справжніх друзів, які щиро нас підтримують у складні для України часи. Вдячні директору Twinning ініціативи Олександру Смірнову, а також всій команді CCG, за сприяння і всебічну підтримку у налагодженні стосунків між двома закладами вищої освіти!

Надихаємось, працюємо та прямуємо разом до Перемоги!

#TwinningUA
#CormackConsultancyGroup