Ви є тут

Головна

Увага науково-педагогічних працівників!

Додатковий документ при прийнятті на роботу з 16.07.2021р.!

Верховною Радою України 25 квітня 2019 року було прийнято Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної мови як державної» (далі – Закон про мову), що визначив коло осіб, які зобов'язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов'язків. До них, зокрема, належать педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники (п. 14 ч. 1 ст. 9 Закону про мову), посадові та службові особи підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності (п. 16 ч.1 ст. 9 Закону про мову).

Частина четверта статті 10 Закону про мову зобов'язує особу подати документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою до обрання чи призначення на відповідну посаду.

Рівень володіння мовою засвідчуватиме один із двох документів:

- державний сертифікат, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови;

- документ про повну загальну середню освіту – за умови, що він підтверджує вивчення української мови як навчального предмета.

Національна комісія зі стандартів державної мови у межах своїх повноважень організовує іспит для визначення рівня володіння державною мовою, призначає спеціально уповноважені державою установи, які проводять іспити, та видає державні сертифікати. Іспити проводяться на спеціально створених іспитових майданчиках, розташованих на  території України.

Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:

- онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);

- прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;

- скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua

- Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту.

Відділ кадрів
Національного університету «Запорізька політехніка»


Наказ №279 від 04.08.21 «Щодо змін у порядку підтвердження вільного володіння державною мовою» (PDF, 84 KБ)