Повідомлення про помилку

User warning: The following module is missing from the file system: softtech. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1181 of /usr/local/www/apache24/sites/zp.edu.ua/includes/bootstrap.inc).

7 квітня в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулася нарада за участю голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха, директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмили Бухаріної, ректора Національного університету «Запорізька політехніка» Віктора Грешти, ректора Запорізького державного медичного університету Юрія Колесника, ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, президента АТ «Мотор Січ» Вячеслава Богуслаєва, директора по управлінню персоналом АТ «Мотор Січ» Олімпія Покатова та помічника президента АТ «Мотор Січ» Руслана Пидорича.

Головна мета зустрічі – обговорення вступу до закладів вищої освіти у 2022 році. Ситуація в країні призвела до необхідності розроблення нового тимчасового механізму вступу, освітній процес в умовах воєнного стану в системі загальної середньої освіти значно ускладнився, а значне пом'якшення умов прийому для випускників українських шкіл до ЗВО Польщі, Чехії та інших країн Європи в 2022 році (без екзаменів, на безоплатній основі, відсутність вимог до знання мови) лише загострило конкуренцію із закордонними закладами освіти.

Під час наради обговорили не тільки важливість максимального спрощення процедури вступу, а й цьогорічну необхідність довести університетам фіксовану кількість місць державного замовлення для вступників на основі повної загальної середньої освіти. Окрему увагу під час дискусії було приділено питанню вступу випускників технікумів та коледжів. Висловили думку, що цього року, зважаючи на ситуацію в країні, варто дозволити вступ до університетів за результатами фахових вступних випробувань у закладах вищої освіти.

Підсумовуючи першу частину зустрічі, ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта звернувся до членів наради із пропозицією сформувати консолідовану позицію закладів вищої освіти Запорізького регіону та звернутись до Міністерства освіти і науки України та керівництва держави щодо врахування в «Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році» низки пропозицій.

Другу частину зустрічі було присвячено не менш важливому питанню – перспективам всебічного нарощування промислового потенціалу на користь сталого розвитку Запорізького краю. В нашому регіоні значну роль у формуванні економічного та людського потенціалу завжди відігравали металургійні та машинобудівні підприємства. Після тривалої дискусії дійшли висновку, що сьогодні промисловості потрібен потужний поштовх для розвитку металургійного напряму у комплексі з такими важливими галузями як машинобудування та електроенергетика і цим поштовхом може стати створення сучасного металургійного інституту.