Ви є тут

Головна » Студенту

Герб НУ «Запорізька політехніка»

Що робити, якщо ти став жертвою булінгу?


Метою діяльності самоврядування є організація всебічно цікавого та суспільно корисного студентського життя, а також організація системної роботи по залученню студентської молоді до культурних, духовно-моральних цінностей, сприяння соціальній самореалізації студентів. В ЗНТУ, як в найбільшому та найстарішому університеті Запорізької області студентський рух має свою історію, традиції.

Студенти «Машинки» завжди були активними та легкими на підйом. На кожній стадії розвитку університету студенти демонстрували неймовірну активність. Так, в навчальному закладі ще з початку його існування як механіко-технічного училища влаштовувались вокально-музичні вечори, виступали хор та струнний оркестр, проводились урочисті заходи до свят та ювілейних дат письменників, композиторів та громадських діячів, у яких брали участь представники й інших навчальних закладів міста Олександрівська. Студенти випускали газету, брали участь в різноманітних молодіжних заходах міста, діяло наукове товариство. Після реорганізації закладу в інститут, практично кожний четвертий студент денного відділення брав участь в художній самодіяльності.

Сучасна історія студентської самоорганізації розпочинається 16 лютого 2005 року, коли на звітно-виборній профспілковій конференції ЗНТУ приймається рішення про реорганізацію об'єднаної профспілки ЗНТУ і створення окремої первинної організації профспілки студентів, аспірантів та докторантів Запорізького національного технічного університету. Зараз студентський актив ЗНТУ – це найчисельніша і найпотужніша профспілкова організація серед студентських активів Запорізької області.

В університеті діє студентське самоврядування на рівні факультету, студентського гуртожитку, інституту, університету та його коледжів, інтегроване у систему навчально-виховної роботи зі студентами. Студенти активно співпрацюють з різноманітними молодіжними та державними організаціями Запорізького краю. Керівництво організацією здійснює голова – Андрій Іванченко, а також його заступники Віктор Кузьмін, Марина Зінченко та Вадим Дубина. Голова організовує діяльність активу університету куди входять голови профбюро студентів та студентські декани факультетів, голови профбюро студентів та студрад коледжів університету, керівники комісій, центрів та клубів, які, в свою чергу, координують роботу студентського активу академічних груп. Таке розмежування і доволі проста інтегрована структура дозволяє забезпечувати тісний взаємозв'язок між організацією та студентами.

Основний склад керівного органу студентської організації – це найактивніші, найуспішніші та найбільш творчі студенти ЗНТУ. Вони майстерно поєднують успішне навчання з громадською роботою, благодійністю і розвагами.

Завдяки ефективному використанню коштів студентського самоврядування, а також благодійних і спонсорських коштів. реалізовано ряд проектів, які працюють на благо студентів: «Центри студентського самоврядування в гуртожитках» (тренінг-центри, юридичні клініки, спортивні, комп'ютерні, конференц-зали), «Інтернет в кожну кімнату гуртожитку», «Штаб сесії», «Чисті руки», «Студентське радіо», «Телефон довіри», «Вільний WiFi-Інтернет в університеті», «Студпідрозділ з охорони громадського порядку «ЩИТ», «Центр працевлаштування», «Школа підприємництва «Власна справа», обмін студентськими групами «ВНЗ-партнер», «Турклуб», «Спортивний фанклуб», «Фотоклуб», «Студентам – студентські гуртожитки» та багато інших.

Представники студентського самоврядування беруть участь в управлінні ЗНТУ: є активними членами вчених рад та конференцій факультетів, інститутів, університету, погоджують відрахування та переведення студентів, призначення проректорів по роботі зі студентами, Директора студентського містечка та працівників студентських гуртожитків, розробляють, обговорюють, затверджують проекти положень, наказів, розпоряджень, що стосуються студентів.

Кожного року в стінах ВНЗ проводиться Міжнародний фестиваль СТЕМів «Студентські жарти». СТЕМи збирають чималу аудиторію, серед якої можна знайти людей різного віку – і дорослих, і дітей. Також, в університеті поважають і КВН.

Кожного року проводяться змагання команд КВН серед факультетів ЗНТУ на Кубок ректора. Крім того, збірна університету «Запорожский вектор – Машинка – ЗНТУ» успішно представляє рідний університет на різноманітних творчих конкурсах КВН, таких як Відкрита Запорізька ліга, Дніпровська ліга, Міжнародний фестиваль КіВіН у м. Сочі та у Вищій Українській лізі КВН.

Студенти активно залучаються до спорту і здорового способу життя. Так, збірна команда з аеробіки ЗНТУ є багаторазовим чемпіоном міжнародних змагань і конкурсів. Також, в університеті проводиться Всеукраїнський бал аеробіки. Розтяжка, гнучкість, грація руху, феєричні постановки і різні акробатичні трюки гімнастів часом залишають глядачів сидіти з відкритими ротами від подиву і захоплення.

Мало хто з шанувальників спорту не знає гандбольну команду ЗНТУ-ЗАС та баскетбольну команду Ферро-ЗНТУ. Ці команди завжди очолюють турнірні таблиці чемпіонатів України. Їхні спортивні досягнення є гордістю університету.

Окремої уваги потребує Board of European Students of Technology (BEST). Це некомерційна та неполітична студентська організація, яка допомагає студентам технічних ВНЗ Європи досягти кращого розуміння європейських культур і розвинути потенціал для роботи на міжнародній основі. Кожного року BEST влаштовує «BEST Engeneering Competition», де команди студентів використовують свої технічні, програмні, соціальні та комунікативні навички, щоб конкурувати в різних категоріях: дизайн, тематичні дослідження, переговори і дебати. Змагання збирає чималу кількість студентів технічних спеціальностей. Після університетського етапу відбувається міжвузівський, а далі, найталановитіші і найкреативніші студенті їдуть на міжнародний етап змагань.

В університеті проводиться чимало конкурсів, що заохочують студентів бути кращими, першими і активними. Так, в щорічному конкурсі «Студент року» активісти ЗНТУ завжди здобувають чимало нагород, а конкурс «Краща кімната гуртожитку» заохочує жителів студентських гуртожитків підтримувати чистоту і порядок у кімнатах. Різноманітні стипендіальні програми заохочують студентів більше і більше працювати над своїм розвитком як в плані знань, так і в духовному плані.

З метою освітлення подій в ЗНТУ і молодіжному русі Запоріжжя, було ініційовано створення своєї власної прес-служби. Зараз, служба налічує 12 кореспондентів-студентів на чолі з головою Юлією Гузенко. Представники прес-служби – це талановиті люди, що мають бажання і ентузіазм письменницької справи.

ЗНТУ є найпотужнішим оплотом вищої освіти Запоріжжя. За більш як столітню історію університет підготував сотні тисяч спеціалістів технічної галузі і з кожним роком кількість абітурієнтів, що бажають вступити до ЗНТУ стає все більшою. «Машинка» – не лише висококласний вищий навчальний заклад, а і дружна і весела родина студентів і викладачів. Технічний університет пишається своєю історією і сьогоденням!