Ви є тут

Головна

Участь кафедри «Соціальна робота та психологія» у Career Forum-2023

Зображення

20 травня викладачі та студенти кафедри долучилися до Форуму кар'єри, який вперше проходив у нашому вузі. Такі заходи спрямовані на активізацію співпраці роботодавців, студентів, викладачів та представників влади в сфері працевлаштування. Тим цікавішою стала участь в Форумі випускників університету різних років, які і стали основними спікерами заходу.

Серед різноманітних зустрічей запам'яталося спілкування з Костянтином Кошеленком, заступником Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Спікер окреслив основні напрямки цифровізації в соціальній сфері, презентував декілька соціальних послуг, які можна отримати в застосунку «Дія», поділився планами на майбутнє. Для студентів цікаво було дізнатися про можливості здобуття неформальної освіти, яка вже зараз доступна через портал «Дія. Освіта».

Викладачі кафедри мали змогу поспілкувалися з потенційними абітурієнтами, які відвідали захід та зацікавилися нашими спеціальностями «Психологія», «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення».

Безперечно, подібні заходи, які завжди проходять в теплій та невимушеній атмосфері, мають проводитися щорічно. Чекаємо на нову зустріч!

Зображення

Зображення

Зображення

 

Зображення

Гостьова онлайн-лекція «Метод хібукі-терапії в роботі з дитячою травмою»

Зображення

Кафедра соціальної роботи та психології факультету соціальних наук Національного університету «Запорізька політехніка» запрошує всіх бажаючих на гостьову бінарну онлайн-лекцію «МЕТОД ХІБУКІ-ТЕРАПІЇ В РОБОТІ З ДИТЯЧОЮ ТРАВМОЮ», яку проведуть Дафна Шарон-Максімов (освітня психологиня, міжнародна експертка з роботи з кризами та травмою у дітей та підлітків, авторка та ідеологиня проєкту HIBUKI THERAPY, директорка Благодійного реабілітаційного центру Kinder Velt (Україна); Ізраїль) та Альона Садикіна (психологиня (TMS Rehabilitation Center), аспірантка кафедри освіти і управління освітнім закладом Класичного приватного університету, випускниця НУ «Запорізька політехніка» ОП 053 Психологія, Україна).

Гостьова лекція проводиться в рамках вивчення магістрантами-психологами навчальної дисципліни «Кризова психологія» (ОП 053 Психологія).

Організатор лекції:

Кафедра соціальної роботи та психології, ФСН, НУ «Запорізька політехніка» (ОП Психологія, Соціальна робота).

Співорганізаторами лекції є:

 • Кафедра спеціальної освіти, ФУФКС, НУ «Запорізька політехніка» (ОП Корекційна освіта);
 • Кафедра соціальної освіти та соціальної роботи, УДУ імені Михайла Драгоманова, Київ (ОП Соціальна робота, Соціальна педагогіка та Соціально-виховна робота з дітьми та молоддю);
 • Кафедра психології, ФПП, ТНПУ імені Володимира Гнатюка, Тернопіль (ОП Психологія бізнесу і управління).

Лекція відбудеться 10 травня 2023 р. на платформі ZOOM з 17.00 до 19.00.

Підключитися до конференції Zoom можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/87647207249?pwd=cE9Qc2pMZlBHVCtLSGZpa3lVclU4QT09

Ідентифікатор конференції: 876 4720 7249
Код доступу: 518557

 

Вітаємо Олену Балухтіну з присвоєнням вченого звання доцента по кафедрі
«Соціальна робота та психологія»!

Зображення

Відповідно до рішення вченої ради НУ «Запорізька політехніка»
та наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2023 № 185,
ВЧЕНЕ ЗВАННЯ ДОЦЕНТА ПРИСВОЄНО:
Балухтіній Олені Миколаївні

Бажаємо подальших успіхів у науково-педагогічній роботі!

 

Психологічний практикум за темою: «Ландшафт мого життя»

Зображення

Глибокий аналіз особистості, встановлення цілей та побудова власної життєвої траєкторії! Саме зараз на часі молоді пропрацювати ці питання задля шляху успішного майбутнього, втілення планів і мрій.

Детальніше >>

 

Відбулись захисти магістерських робіт на кафедрі соціальної роботи та психології

Зображення

Упродовж з 12 по 18 грудня 2022 року відбулись захисти магістерських робіт на кафедрі з усіх спеціальностей. Державній екзаменаційній комісії були представлені цікаві дипломні роботи, які були достойно оцінені.

Детальніше >>

 

Завершення проєкту «Програма з відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час»

Зображення

Закінчується участь студентів спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія» в офлайн-зустрічах та онлайн-конференціях в рамках міжнародного проєкту «Програма з відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час»», які почалися в липні та продовжувалися протягом 1 семестру 2022-2023 н.р. Проєкт виконувався в співпраці з ГО «Фундація прав людини» та здійснювався за підтримки Інституту зовнішніх культурних зв'язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Детальніше >>

 

3 грудня 2022 року Кафедра прийняла участь у Дні відкритих дверей Факультету соціальних наук

Ілюстрація

3 грудня 2022 року Кафедра соціальної роботи та психології взяла участь у Дні відкритих дверей Факультету соціальних наук.

На нашому заході були присутні поважні гості:

  Грешта Віктор Леонідович – ректор НУ «Запорізька політехніка»; Гайворонська Таісія Олексіївна – декан факультету соціальних наук; Кузьмін Віктор Володимирович – в.о. завідувача кафедри «Соціальна робота та психологія»; Зінченко Марина Михайлівна – в.о. голови профспілки студентів аспірантів та докторантів університету; Василевський Володимир Валентинович – заступник відповідального секретаря приймальної комісії; Савелюк Наталя Михайлівна – професор кафедри «Соціальна робота та психологія», доктор психологічних наук, професор; Катаєва Анастасія Вікторівна – випускниця кафедри «Соціальна робота та психологія» 2013 року, НR-менеджер, рекрутер глобальної IT компанії; Сіпакова Лілія – студентка спеціальності «психологія»; Новотарський Микола – студент спеціальності «психологія»; Закревська Анжела – студентка спеціальності «Соціальна робота».

Наша кафедра – це науково-педагогічна родина. Всі викладачі та студенти добре знайомі між собою, ми постійно рухаємось вперед, працюємо та відпочиваємо разом. Зараз, у скрутні часи ми об'єднались ще більше. Ми завжди на зв'язку з нашими студентами, готові підтримати один одного. Ми не припиняємо свою науково навчальну роботу, влаштовуємо тепер вже онлайн заходи для наших студентів, щоб розрадити їх та закріпити отриманні на парах знання. Усі пари проводяться у ZOOM в режимі прямого ефіру, тож діти отримують знання на належному, високому рівні.

Ми – коло підтримки. Кожен з нас наповнює іншого, знаннями, досвідом, корисним навичками тощо.

Запрошуємо і вас долучитися до нашої спільноти!

Зображення  Зображення

Зображення  Зображення

Зображення

 

Проведення IV Всеукраїнської науково-практичної конференції на базі факультету соціальних наук НУ «Запорізька політехніка»

Ілюстрація

2 листопада 2022 року в Національному університеті «Запорізька політехніка» на базі факультету соціальних наук відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі».

Пленарне та секційні засідання пройшли в режимі веб-конференцій Zoom за напрямками кафедри: «Соціальна робота», «Соціологічні науки», «Психологічні науки». З вітальним словом до учасників заходу звернулися ректор університету Віктор Грешта, кандидат технічних наук, професор та Гайворонська Таісія, декан факультету соціальних наук, кандидат філософських наук, доцент.

Конференція пройшла у форматі широкої дискусії щодо особливостей соціальної роботи в сучасних умовах, питань допомоги внутрішньо переміщеним особам, організації надання соціальних послуг та психологічної допомоги під час війни.

Свої тези для публікації в секціях із соціальної роботи надіслали студенти та науковці з різних міст України (Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Київ, Львів, Маріуполь, Ніжин, Полтава, Харків, Чернігів). Дякуємо за активну участь Ніжинському державному університету імені Миколи Гоголя та Національному авіаційному університету.

До участі в роботі психологічних секцій долучилися науковці з різних українських закладів вищої освіти Києва, Харкова, Вінниці, Луцьку, Запоріжжя, Миколаєва (Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Вінницький національний технічний університет, Національний університет «Запорізька політехніка», «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» Миколаївський інститут розвитку людини, Васильківський фаховий коледж університету «Україна»). Серед учасників: два доктори психологічних наук, десять кандидатів наук, старші викладачі, аспіранти та студенти. В тезах доповідей представлена різноманітна тематика, що відображує актуальні проблеми сучасної психології, в тому числі, кризової та військової психології.

 

Зображення  Зображення

Дякуємо всім учасникам конференції за цікаві доповіді та плідну і конструктивну дискусію! Бажаємо творчої наснаги і нових наукових звершень!

Матеріали конференції (PDF, 3.6 MБ)

 

Участь студентів спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія» в онлайн-конференціях в рамках проекту «Мир у цифровий час»

Ілюстрація

11, 18 та 27 жовтня 2022 р. в рамках проекту відбулися онлайн-зустрічі на тему «Розвиток молодіжного лідерства». Участь приймали Давидюк С.О. (2 курс), Мироненко А.П., Кириченко У.Г., Пащенко Є.А. (3 курс), Федотова А.О. (4 курс), Закревська А.В. (1 курс, магістратура).

Своїми враженнями поділилася Федотова Аліса: «11 жовтня я була присутня на онлайн-конференції, де висвітлювалася тема лідерства у різних сферах життя. Учасники заходу мали можливість попрацювати у групах та поспілкуватись між собою. Дякую організаторам за отримані знання та вдало підібраний обсяг інформації у вигляді презентації. А також велика подяка за інтерактивну бесіду, нові знайомства та легку атмосферу. Було цікаво відвідати цей захід».

«Перед нами поставили цікаве питання, – згадує Мироненко Анастасія, студентка 3 курсу – «Лідерські якості: які вони, як їх розвивати в собі та інших людях?». Завдяки колективному обговоренню студенти змогли сформувати власне уявлення про особистість лідера, його особливі риси та якості (наприклад, інтелектуальність, впевненість, енергійність, поінформованість у власній справі)».

На зустрічі 18 жовтня, за словами Давидюк Софії, була розкрита важлива тема, пов'язана з молодіжним лідерством та його особливостями. Цікавим стало спілкування зі студентами з інших вузів та обговорення їх власного досвіду в цьому питанні. Студенти працювали в групах, визначаючи потенційні виклики для молодих лідерів, порівнювали та розглядали методи їх вирішення.

Всі студенти одноголосно вказують на те, що тема вибрана дуже доречно. Вона є не лише цікавою для сприйняття, але й необхідною в сучасному світі. Дійсно, молодь і хоче, і може себе реалізовувати вже зараз. Давайте їм в цьому допомагати!

 

Додатковий набір у магістратуру

Ілюстрація

Оголошено додатковий набір вступників за кошти фізичних та / або юридичних осіб для здобуття ступеня магістра на основі здобутого раніше ступеня вищої освіти

Прийом заяв та документів відбувається по 18 листопада 2022 року.

Випробування з 19 по 25 листопада 2022 року.

Зарахування до 30 листопада 2022 року

Перелік документів для вступу:

 • документ, що посвідчує особу
 • військово-обліковий документ (для військовозобов'язаних)
 • картка платника податків
 • документ про освіту з додатком
 • результат МТНК/МКТ або ЄФВВ 2019-2022р.
 • мотиваційний лист
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см

Усі зазначені документи подаються з пред'явленням оригіналів.

Додатково подаються по 2 копії кожного документа.

 

Додатковий набір на бакалаврат

Ілюстрація

Оголошено додатковий набір вступників за кошти фізичних та / або юридичних осіб для здобуття ступеня бакалавра.

Прийом заяв та документів відбувається по 18 листопада 2022 року.

Випробування з 19 по 25 листопада 2022 року.

Зарахування до 30 листопада 2022 року

Перелік документів для вступу:

 • документ, що посвідчує особу
 • військово-обліковий документ (для військовозобов'язаних)
 • картка платника податків
 • свідоцтво про повну загальну середню освіту / диплом молодшого спеціаліста (ФМБ, МБ) та додаток до нього
 • сертифікат ЗНО 2019-2021 рр. (за наявності)
 • мотиваційний листи
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см

Усі зазначені документи подаються з пред'явленням оригіналів.

Додатково подаються по 2 копії кожного документа.

 

Мир у цифровий час

Ілюстрація

Студенти та викладачі кафедри соціальної роботи та психології факультету соціальних наук взяли участь в реалізації міжнародного проєкту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні "Мир у цифровий час"»

Детальніше >>

 

Посвята в першокурсники!

Схвильовані, усміхнені та щасливі молоді люди високо піднімали вгору студентські квитки. Сповнені прагнення розпочати реалізувати повною мірою свій потенціал, новоспечені студенти уважно дослухалися до напутніх слів своїх завтрашніх викладачів. Посвята у студенти відбулася у форматі онлайн і офлайн, тож усі першокурсники мали змогу прийняти участь у заході.

Вітаємо наших першокурсників з початком нового навчального року та студентського життя у багатотисячній родині Національного університету «Запорізька політехніка»!

  


Онлайн-семінари для фахівців із соціальної роботи

Завдяки Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 598 Запорізький обласний центр соціальних служб спільно з Національним університетом «Запорізька політехніка» з 09 листопада по 07 грудня 2021 року провели низку короткострокових семінарів в режимі онлайн для фахівців із соціальної роботи щодо підвищення кваліфікації працівників надавачів соціальних послуг: фахівців із соціальної роботи, інших працівників системи соціального захисту, до повноважень яких входить соціальна робота з вразливими категоріями осіб, сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах «Соціальна робота з особами та сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Метою семінарів було поглиблення знань, формування та розвиток в учасників підвищення кваліфікації відповідних професійних навичок ведення випадку, оцінки потреб, організації та надання соціальних послуг та профілактики синдрому емоційного вигорання.

У навчальному семінарі взяли участь 88 фахівців з 43 адміністративно-територіальних одиниць.

Програма тренінгу спрямована на підвищення рівня професійних компетентностей: технологія ведення випадку виявлення осіб, сімей та дітей, які належать до вразливих груп сімей та/або перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення оцінки потреб особи/сім’ї, надання соціальних послуг, у тому числі, соціального супроводу.

По закінченню онлайн семінару учасники отримали відповідні сертифікати, що підтверджують їх підвищення кваліфікації.

 

  

 


Відомості самооцінювання ОПП «Управління соціальним закладом» (PDF, 344 KБ)


Акредитація освітньої програми «Управління соціальним закладом» для підготовки магістрів в галузі знань 23 «Соціальна робота», спеціальності 232 «Соціальне забезпечення»

З 05 по 07 жовтня 2021 року на кафедрі соціальної роботи та психології заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Управління соціальним закладом» для підготовки магістрів в галузі знань 23 «Соціальна робота», спеціальності 232 «Соціальне забезпечення»

Ознайомитися з програмою проведення акредитаційної експертиза можна тут (PDF, 212 KБ)

Запрошуємо всіх бажаючих на відкриту зустріч з ЕГ:

Відкрита зустріч з експертами:
ID 4447 Національний університет «Запорізька політехніка», ОП «Управління соціальним закладом»
Час: 06 жовтня 2021 10:30
Підключитись до конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/74838354591?pwd=T0dGNTl6M3dQeTJicFpIUDkxajBTdz09
Ідентифікатор конференції: 748 3835 4591
Пароль: 2021


Шановні здобувачі вищої освіти всіх форм та курсів навчання!

Просимо ознайомитись з вибірковими дисциплінами, які вказані на офіційній сторінці університету та обрати ті які відповідають вашим особистим запитам чи бажанням.

Каталог вибіркових дисциплін

Ви маєте зробити вибір до 30 серпня 2021 включно та написати відповідні заяви в деканаті.

З повагою, колектив кафедри соціальної роботи та психології.


22 квітня 2021 року відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана професора Валентина Балюка, директора Центру Східної Європи (м.Люблін, Польща) на тему: "Польсько-українські відносини в умовах гібридних загроз безпеці у Центрально-Східній Європі після агресії Росії у 2014 р."

На лекцію були запрошені як студенти спеціальності загальноправових та політичних наук, так і здобувачі другого рівня Вищої освіти спеціальностей «Управління соціальним закладом» та «Соціальна робота».

На лекції було розглянуто ряд питань, які досить актуальними є в сучасних умовах для суспільства:

- важливість українсько-польських відносин;

- продовження Польщею політичного курсу стосовно України;

- необхідність польської підтримки для України та засудження російської агресії.

 


IV Міжнародний науковий конгрес SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2021

12 квітня 2021 року, стартував IV Міжнародний науковий конгрес Society of Ambient Intelligence, який об’єднав понад 500 учасників із більш ніж 20 країн світу.

Мета конгресу – генерація нових знань, обмін інформацією та передовим досвідом з урахуванням ключових факторів та особливостей технологічного розвитку інформаційного суспільства в умовах глобалізації цифрової економіки.

Конгрес відкрили керівники університетів, наукових інституцій та організацій України, Латвії, Польщі, Узбекистану, Таджикистану, Казахстану, Грузії, які стали співорганізаторами цього наукового заходу. До його відкриття долучилися й представники НУ«Запорізька політехніка», завідуючий кафедрою кафедри соціальної роботи та психології - доктор філосовських наук, професор Попович Василь Михайлович виступив одним з організаторів Конгресу.

Детальніше >>


10 лютого 2021 року відбулося розширене засідання Правління Українського Дослідницького Соціального Консорціуму (УДСК), де були присутні науковці НУ "Запорізька політехніка".

До Наукової Ради УДСК від НУ «Запорізька політехніка» включено проректора, доктора технічних наук Шило Галину Миколаївну. Визначено як контактних осіб для координації наступних напрямків роботи: Соціологія; Проектний менеджмент (гранти, міжнародна співпраця); Комунікація (журналісти, PR, ІТ тощо); Арабаджиєва Д.Ю., д політ. н., завідувача кафедри загальноправових та політичних наук, Поповича В.М., д.філос. н., завідувача кафедри соціальної роботи та психології.

На порядок денний засідання правління були винесені такі питання:

1. Підведення підсумків роботи за 2020 рік

2. Положення про Наукову раду УДСК

3. Обрання членів Наукової ради УДСК

4. Пріоритети діяльності УДСК на 2021р

5. Різне

Серед пріоритетів діяльності УДСК на 2021 рік членами Правління найактивніше обговорювалися питання проведення спільних наукових досліджень з питань реформи децентралізації влади та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграційних реформ, цифрової трансформації та інші теми, які входять до спектру наукових інтересів викладачів кафедри загальноправових та політичних наук, напряму корелюють з метою та фокусом Освітньої Програми 052 «Політологія».

 

 


24 березня студенти кафедри соціальної роботи та психології (232 Соціальне забезпечення, 231 Соціальна робота) прийняли участь у круглому столі.

Тема круглого столу : Стратегія регіонального розвитку Запорізької області 2027. Як забезпечити соціальну згуртованість та єдність країни. 

Учасники круглого столу обговорили  різні аспекти проблеми реалізації на рівні Запорізької області однієї з головних цілей Державної стратегії регіонального розвитку – формування згуртованої держави в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному, безпековому та просторовому вимірах.

 

  

 День здоров'я на кафедрі соціальної роботи та психології 06.10.2020

6 жовтня на кафедрі соціальної роботи та психології було проведено традиційний щорічний День здоров'я, організований викладачами та студентами кафедри.

Детальніше >>


Більше новин >>