Ви є тут

Головна

Одним з інструментів впровадження принципів академічної доброчесності в освітню і наукову діяльність університету, який несе просвітницьку функцію, є  масові відкриті онлайн-курси за тематикою академічної доброчесності та основ інформаційної грамотності. Магістрам другого курсу навчання спеціальності 051 Економіка був рекомендований курс «Академічна доброчесність в університеті»  на платформі https://vumonline.ua/course/academic-integrity-at-the-university/. Здобувачі вищої освіти активно цікавляться й долучаються до популяризації принципів академічної  свободи і доброчесності. 


         Шановні студенти!

 

В житті іноді виникають проблеми, конфліктні та стресові ситуації (зокрема пов’язані із непорозуміннями, недотриманням академічної доброчесності, дискримінацією або корупцією, сексуальними домаганнями, домашнім насиллям тощо), які важко вирішити наодинці.

Щоб допомогти у скрутній ситуації, продовжує свою роботу «Телефон довіри»:

0612244235 - АНОНІМНО


 Професіонали-практики – студентам

    Кафедра економіки та митної справи постійно залучає до проведення лекцій та практичних занять професіоналів-практиків, діяльність яких пов’язана із зовнішньоекономічною діяльністю. Так, 30 вересня 2020 року відбулась лекція для студентів освітньої програми «Митна справа» на тему «Статистика зовнішньоекономічної діяльності», яку провели фахівці Головного управління статистики у Запорізькій області.

     Студенти отримали інформацію щодо термінології, джерел формування даних, видів зовнішньоекономічної діяльності,які здійснюють в Україні суб'єкти цієї діяльності, а також дані окремих показників зовнішньої торгівлі Запорізької області. Обговорили питання визначення статистичної вартості товарів, тенденції динаміки експорту-імпорту товарів та послуг, проаналізували товарну структуру зовнішньої торгівлі. Студентів зацікавила географічна структура основних країн-інвесторів в економіку області, а також географічна структура прямих інвестицій з області в економіку країн світу.

     Лекція фахівця, як і всі попередні лекції минулих років, викликала інтерес як з боку студентів, так і з боку викладачів, виникли цікаві дискусійні питання, що обговорювались. Студенти та викладачі кафедри висловлюють свою вдячність Головному управлінню статистики у Запорізькій області за співпрацю на постійній основі!


     РОЗВИТОК МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Важливим кроком у розвитку міжнародних зв’язків НУ «Запорізька політехніка» стало підписання Договору про співпрацю між нашим університетом і Вищою технічною школою в Катовіце. Договір визначає основні напрямки співпраці: в освітній діяльності, в науковій діяльності науковий та культурній сфері, а також визначає основні положення здійснення взаємодії.

Крім того, у вересні викладачі кафедри активно брали участь у міжнародних наукових конференціях. Зокрема у III Міжнародній науковій конференції «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті» (21-22 вересня 2020 р.) та у Міжнародній науковій конференції «Роль інформації та технологій в побудові посткоронавірусного світу» (28-29 вересня 2020 р.). За результатами роботи конференцій будуть опубліковані електронні версії колективних монографій.


       Пандемія коронавірусної інфекції і пов'язаний з нею карантин не на заваді активній роботі викладачів! Освітній процес триває в дистанційному форматі, не припиняється й науково-практична робота. Так, професор кафедри Карпенко Андрій Володимирович в якості експерта прийняв участь у круглому столі на тему «Сучасні виклики та загрози для України в умовах світової фінансової кризи та пандемії коронавірусу». Обговорювались питання впливу світової фінансової кризи на українську економіку і економіку Запорізького регіону; ризики «політичного та економічного шторму» в Україні; шляхи мінімізації негативних наслідків падіння промисловості, ймовірного настання економічної кризи й соціально-економічних викликів в Українi та багато інших. Було зазначено, що державна допомога на локальному рівні в комплексі з соціальною відповідальністю бізнесу сприятимуть підтриманню рівня життя населення. Збереження умов ефективної діяльності підприємств регіону та зменшення негативного впливу пандемії на економіку можливе лише завдяки консолідації зусиль влади, громадських організацій та самих підприємств.

 


РОЗШИРЕННЯ ГОРИЗОНТІВ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ ІНСТИТУТУ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА

17 грудня 2019 р. ректорами проф. Сергієм Бєліковим та проф. Томашем Лодиговські підписано Меморандум про співпрацю між університетом «Познаньська політехніка» та НУ «Запорізька політехніка», що відкриває добрі перспективи для академічних обмінів викладачів і студентів, спільних наукових проектів. Подія стала можливою як один із результатів підвищення кваліфікації професора кафедри економіки та митної справи факультету міжнародного туризму та економіки нашого університету, д.е.н. проф. Гудзь М.В., котра проходила міжнародне стажування (з14.10.19 по14.12.19) в університеті «Познаньська політехніка», факультет промислового менеджменту (м. Познань, Республіка Польща) по програмі Івана Виговського за підтримки Президента Польщі.


Відбувся захист магістерських робіт.

Вітаємо наукових керівників та випускників з успішним захистом.

Бажаємо успіхів, натхнення та подальшого розвитку нашим випускникам.


З метою створення центру "Індустрія 4.0" на базі Запорізького національного технічного університету та для впровадження якісно нового рівня співробітництва між вченими та учасниками сектору промислового хайтек було підписано Меморандум про співпрацю між нашим університетом, Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та Запорізькою торгово-промисловою палатою. 

У межах проекту ClusteRISE відбулись установчі збори Громадської спілки «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (Кластер ІАМ у м. Запоріжжя). Започаткована ініціатива низки підприємств та організацій міста у відповідності до підписаного Меморандуму набула свого продовження. Дякуючи ініціативі групи компаній, які вже долучилися до такої співпраці Кластер ІАМ у м. Запоріжжя започаткував професійне об’єднання підприємців, науковців і бізнес-асоціацій. Важливою стала підтримки АППАУ та Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах співпраці задля розвитку кластерів у сфері промислових хайтек. На установчих збори Громадської спілки «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (Кластер ІАМ у м. Запоріжжя) було обране правління і затверджена кандидатура виконавчого директора - Карпенка Андрія Володимировича. 

Це відкриває нові перспективи розвитку промислового, інноваційного та експортного потенціалу Запорізької області.