На кафедрі під керівництвом викладачів працюють два наукові гуртки, в роботі яких в продовж року беруть участь близько 15 студентів різних спеціальностей.

Основні дослідження ведуться за напрямками: двигунобудування, зміцнення деталей машин і механізмів, теплотехніка, гідравліка.

За результатами досліджень за останні п’ять років опубліковано шістдесят наукових праць, понад 20 студентів брали участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт з технічних наук зі спеціальностями «Енергетичне машинобудування», «Двигуни та енергетичні установки», багатьох з них нагороджено дипломами за зайняті призові місця:

• Білий Р.Ю. (група Т-418сп), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2020 рік;
  • Полуведько С.Ю. (група Т-418м), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2019 рік;
  • Стаднік О.В. (група Т-411м), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2017 рік;
  • Марков С.І. (група Т-434сп), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2017 рік;
  • Стаднік О.В. (група Т-411м), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2016 рік;
  • Лук'яненко В.П. (група Т-410м), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2016 рік;
  • Мануйлов Е.В. (група Т-410), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2013 рік;
  • Сухонос Р.Ф. (група Т-416), керівник доц. Мазін В.О. - за III місце, 2012 рік;
  • Невретов В.А. (група Т-415), керівник проф. Слинько Г.І. - за II місце, 2010 рік.
  • Тхор Є.А. (група Т-418м) - стипендіат програми ЗАВТРА.UA, 2019 рік;